Mini Cooper S R53 2006 BV

Avatar utilizator
Specter
Viteza 1
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Iul 28, 2012 4:39 pm

Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de Specter »

Salutare, de curand am intrat in posesia unui Cooper S 2006 dupa lungi cautari si sunt f multumit de alegere...Sunt din Brasov...El este Royal Grey cu tavanul alb, modificari inca nu are doar planuri...multe planuri:)...si aici ma refer la modificari mai degraba estetice, nu cred ca mai are nevoie de performante cel putin pentru nevoile mele, dar cateva modificari care sa imbine esteticul si performanta nu le pot exclude:)...
In rest ce va pot spune...am o gramada de intrebari la care sap in continuare pe forumurile americane si englezesti, si descopar zilnic surprize placute si nu numai dar care te fac oarecum sa-ti placa si mai mult ce posezi...
Poze urmeaza sa postez daca voi fi primit si eu "aici"...
O seara faina in continuare...
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de cristi o'RAL »

bine ai venit in gasca! asteptam pozele!

PS: plafonul este alb, tavan e in alta parte :P
Ultima oară modificat Sâm Oct 06, 2012 4:00 pm de către cristi o'RAL, modificat 1 dată în total.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de adrian »

Bine ai venit, te asteptam la intalniri.E corecta chestia cu tavanul, daca iti place asa de mult ,poti sa dormi in ea si plafonul devine tavan ca la orice dormitor.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
Specter
Viteza 1
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Iul 28, 2012 4:39 pm

Re: Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de Specter »

Plafon atunci:))...scuze era ora tarzie si nu mai functionam la parametri normali:)...
Ma gandeam totusi sa-l vopsesc gri sau negru...nu m-am decis dar asta cred ca la anul...pana atunci caut jante cu gume de iarna ceva pe 16...si m-am gandit sa montez scuturile acelea de plastic care protejeaza caroseria pe dedesubt si care nu se pun in mod normal decat pe GP...dar iarna, nisipul si sarea de la noi nu cred ca vor face bine fara protectia asta si bineinteles cu o pregatire ptr iarna cu ceara...

Apropo nu stiu daca a fost discutat dar daca se trage de chederul de cauciuc de la pragul usii*(rectific de data asta portierei):)), mai mult ca sigur la cele de pana in 2007 constatati rugina pe cantul de metal pe care se prinde chederul...poate nu stiati dar e bine sa verificati. Toata apa de ploaie ramane in cheder si cantul e mereu in umezeala. Americanii si nu numai se tot plang de asta...
E bine sa rezolvati problema acum nu cand nu mai exista cant:)

Poze postez maine seara cand ajung acasa cu masina spalata...
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de adrian »

La plafon daca nu ai trapa, poti sa pui un autocolant, sunt zeci de modele.Poti sa-ti-l faci personalizat daca vrei(folia poti sa o comanzi la o firma care se ocupa cu asa ceva si sunt destule ), si la aceeasi calitate platesti de 3 ori mai putin.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de cristi o'RAL »

Sa ne arati o poza si cu tabla de sub cheder
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Specter
Viteza 1
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Iul 28, 2012 4:39 pm

Re: Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de Specter »

Controlati-va ca mai mult ca sigur aveti si voi cei cu r53 R50...o sa pun si eu poze dar sa incep cu prezentarea direct cu asta?:)...
Maine chiar vin si pozele...o sa atasez si poze cu "problema"...plus link-ul de unde am citit si cam au 90% din posesori...
Avatar utilizator
NEAGU LIVIU
Viteza 6
Mesaje: 794
Membru din: Lun Noi 02, 2009 6:48 am
Localitate: Techirghiol
Contact:

Re: Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de NEAGU LIVIU »

Bine ai venit printre MINImaniaci :D
MINImaniacs
Avatar utilizator
Specter
Viteza 1
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Iul 28, 2012 4:39 pm

Re: Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de Specter »

In sfarsit o zi cat de cat buna la BV ca sa fac poze... desi sunt cu telefonul cred ca sunt suficient de bune ...
Fişiere ataşate
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Avatar utilizator
Specter
Viteza 1
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Iul 28, 2012 4:39 pm

Re: Mini Cooper S R53 2006 BV

Mesaj de Specter »

Iar acum revin si cu pozele cu rugina de care vorbeam, doar trebuie sa se verifice sub chederul de cauciuc de la praguri...
De fapt pozele vorbesc de la sine si atasez si link-ul de unde sunt luate ca sa nu existe dubii...
Chiar si eu le am la R53 din 2006 deci nu s-au mai obosit sa remedieze problema nici la ultima generatie de r53 r50 ...

http://www.northamericanmotoring.com/fo ... minis.html
Fişiere ataşate
IMG_00071.jpg
IMG_00051.jpg
IMG_00041.jpg
IMG_0009.jpg
driver_side0003.jpg
ATT10047.jpg
155703606_850d8255c6.jpg
Scrie răspuns