John Cooper Works

Încuiat
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: John Cooper Works

Mesaj de khuti »

In mare parte si eu sunt de acord cu darksun !
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: John Cooper Works

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Cati dintre voi ati condus un BMW?De va dati cu parerea... :lol:
Imagine
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: John Cooper Works

Mesaj de khuti »

eu unul am condus ... in schimb nu am condus MINI ... si tot MINI ma fascineaza oricum ar fi el !

Am avut ocazia sa ma plimb cu M6 , care mi-a placut nu am ce zice ... :)
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: John Cooper Works

Mesaj de darksun »

Vali Iovi scrie:Cati dintre voi ati condus un BMW?De va dati cu parerea... :lol:
Am condus asa : 320D de 136 de cai, 320D de 150 de cai, 318IS. Trebuia sa ma impresioneze ceva ? ;) Si tonul gen, cati am condus, nu suntem ultimii amarati care sa fi condus doar dacie si da ne putem da cu parerea.

A da, masina care o am acuma consider ca este peste vapoarele alea.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: John Cooper Works

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Eu vorbeam de BMW,nu ce-si cumpara tot taranul roman!Daniel cred ca ai inteles gresit replica mea...Observ ca in ultimul timp esti mereu pus cearta cu mine,dar hai sa nu ne dam noi cu parerea aiurea ca BMW-ul e un cazan! ;) Toti avem impresia ca masina noastra este peste restul masinilor... :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: John Cooper Works

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Cred ca ai inteles gresit ce am vrut sa spun...Nu faceam referire la tine!Vorbeam la modul general ca m-am saturat sa tot aud despre o anume marca de masina ca e un cazan.Multi o zic doar ce aud de pe la altii,care aia la randul lor au auzit tot de la altii!Un fel de lantul slabiciunilor.E un sport national la noi.Daca eu am MINI inseamna ca sunt gay?Cam asa se intelege...Daca ai Audi si BMW esti manelist si tot asa... :shock: Noi nu suntem un etalon al calitatii masinilor.Punct.
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: John Cooper Works

Mesaj de darksun »

Stiu etichetarea de MINI esti gay, si eu am tot primit palme de gen ti-ai luat masian de femeie si doar femeile au MINI etc. SI tu ai inteles gresit, nu ma refer ca BMW, Audi etc sunt cazane si nu o sa afirm asa ceva. Doar ma refer la faptul urmator : cine are in tara asta BMW ? Parvenitii, marii afaceristi cu statul care pun borduri duble sa-si cumpere X6 si asa mai departe, tiganii care nu pot merge in altceva decat BMW ca e "cul" si nu in ultimul rand oamenii echilibrati care au muncit o viata sa-si ia o masina sportiva dar si luxoasa in acelasi timp. Din pacate prima categorie este covarsitoare la a doua si de aceea am prins o mare apatie fata de BMW. Ma repet sunt masini excelente, nu asa fiabile pe partea electrica dar care nu mai spus ce ar trebui sa spuna, adica sunt un tip realizat, am o casa o masina de familie o cariera de success si in weekend am un BMW cu care sa alerg pentru ca imi permit.
Bmw pentru mine in momentul actula indica : sunt boschetar de garsoniera, abia mananc pe unde pot,am fost in spania iar acuma fur de la stat si mi-am luat X5 ca dau bine la fraierii mai mici pe langa care trec si merg cu Dacia. Cati nu isi cumpara BMW din 1999 care e rupt in doua decat sa ia o dacie noua. Vezi exact asta ma deranjeaza, ca o masina care inspira tinerete si distractie a ajuns pe mana unora din lumea a 4-a care cred ca o sa le urce status social cu o cota mai sus.

BMW nu este in nici un caz cazan si da sunt de acord ca nu haina face omul deci nu masina face omul si de aceea am dat 2 argumente logice. MINI este mai rapid, mai frumos mai stabil. Deci nu vad de ce sa treaca la 330. Parerea mea peste care se poate trece bineinteles. :roll:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: John Cooper Works

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Sa-l lasam pe el sa ne spuna ce vrea sa-si ia. :lol: Eu stiu ca mi-a zis la Ghimbav... :lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: John Cooper Works

Mesaj de darksun »

Si mie mi-a zis pe mess ca isi ia casa! :lol: :lol: Probabil o casa cu motor! :lol: :lol:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: John Cooper Works

Mesaj de alinabiancapop »

ce discutie inutila :lol: :lol: :lol:
1. ce conteaza ce isi ia? isi ia ce ii place lui nu ce ne place noua
2. asa cum a zis si vali pana la urma si MINI e BMW si nu poti nega asta oricat ne dorim noi sa nu fim asociati cu BMW asa cum si focusul e ford ca mondeo....
3. oricat negi BMW-urile sunt masini misto......acum ca unele sunt mai performante decat altele la fel cum si S-ul de la mini e mai perfoarmant decat one-ul, si la mini sunt pitzipoanece si cocalari ca si la bmw sau audi, si de marea majoritate suntem catalogati ca fitzosi sau masina de fitze chiar dc nu e asa
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Încuiat