Mi-e cam frica sa-mi iau un Cooper S !! Am de ce ?

pacsone
Membru nou
Mesaje: 5
Membru din: Dum Sep 11, 2011 10:48 am

Mi-e cam frica sa-mi iau un Cooper S !! Am de ce ?

Mesaj de pacsone »

A venit vremea sa-mi schimb masina si cum de multi ani imi doresc un Mini, am zis ca acum e momentul.
Problema mea este urmatoarea :

Cautam de fapt un Cooper simplu, dar am gasit un Cooper S, la un pret bun si cu km putini ( 60.000). Am fost l-am vazut, arata si merge f bine. Luni/marti ar trebui sa merg cu el la un service pentru un control, daca ei zic ca e Ok atunci pb ca il iau. Darrrrr... azi am citit f multe lucruri negative depre ambreajul si cutia de viteze a aceste masini. Multi se plang ca cedeaza dupa 50.000 km si costa f mult s-o repari. Nu stiu pe nimeni cu Mini, voi ce stiti? E adevrat chiar se strica la jumate din Miniuri sau e o intamplare.

Cat despre consum cred ca am citit ca e de la 8L la 13L prin oras. Inteleg ca e vorba despre cum o conduci, dar daca nu o calci ca la raliu toata ziua, cat ia ??

Multumesc anticipat pentru orice ajutor. Trebuie sa iau o decizie in urmatoarele cateva zile, so plz help !
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mi-e cam frica sa-mi iau un Cooper S !! Am de ce ?

Mesaj de cristi o'RAL »

nu cred ca e cazul sa deschizi acelasi topic de 100 de ori... raspundem la el chiar daca apare o singura data
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Mi-e cam frica sa-mi iau un Cooper S !! Am de ce ?

Mesaj de razvan333 »

ia-l bre....daca iti place, ce mai conteaza....ambreiajul e doar una din componentele care va ceda :D ...restul vin de la sine.... :mrgreen:
PS...nu fac misto, asteapta-te la multe surprize....dar toate se compenseaza cu stisfactia de a conduce un MINI ;)
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mi-e cam frica sa-mi iau un Cooper S !! Am de ce ?

Mesaj de darksun »

Cutia la Cooper S nu cedeaza. Mai degraba cedeaza degetele tale pe schimbator!
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
vladone
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Dum Oct 09, 2011 4:32 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mi-e cam frica sa-mi iau un Cooper S !! Am de ce ?

Mesaj de vladone »

ai luat-o? din ce an este?
Scrie răspuns