Consum neobisnuit MINI

Avatar utilizator
Velvet Red
Membru nou
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iun 30, 2017 12:32 am

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de Velvet Red »

Am vazut un tip din Franta cu un r53 care a montat rezervor suplimentar de 20-25 de litri. :lol: :lol:
I HATE Volkswagen Beetle and Smart FourFour ! :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de MiniRC31 »

Velvet Red scrie:Am vazut un tip din Franta cu un r53 care a montat rezervor suplimentar de 20-25 de litri. :lol: :lol:
eu as tinde sa cred ca era GPL/LPG :D multi in afara i-am vazut pe GPL si nu numai aceasta marca...mai multe.

motive:
- fac multi km/an si atunci mai reduc din costuri
- scutiti de anumite taxe si impozite zonale, de ex.
Drive safe and keep the wheels down
Avatar utilizator
Velvet Red
Membru nou
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iun 30, 2017 12:32 am

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de Velvet Red »

Deci am cautat mult sa iti arat sursa dar nu am gasit-o :? Era un fel de extensie a rezervorului atasata in locul banchetei spate si cu un soi de roll cage in stil raliu :roll: Ceva legat de urcari pe munte poate de aceea :shock:
I HATE Volkswagen Beetle and Smart FourFour ! :twisted: :twisted: :twisted:
Ravi
Membru nou
Mesaje: 10
Membru din: Mie Sep 13, 2017 7:00 pm

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de Ravi »

Salut, mini non S, r50 automat. Consum oras bucuresti 11% ( am alimentat din plin in plin) iar in afara orasului nu am fost decat pana la mare si pe autostrada am avut viteza de 110-130-170 dar media a fost 130 in general si la fix 250km parcursi am alimentat cu 14.7l. Mie mi se pare foarte mic consumul, voua?
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de Sharpe »

da ,fffoarte bun consumul :!:
.......ghost...
Avatar utilizator
Stefanz_7
Membru nou
Mesaje: 8
Membru din: Dum Noi 05, 2017 11:59 am

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de Stefanz_7 »

Si eu am un r53 din 2003 cu compresor mecanic. Intradevar, in oras consuma cam multicel 14-15l/100km.
Sigur, conteaza mult si cat de greu ai piciorul drept :lol: insa... niste filtre noi si ulei nou, bujii noi sigur o sa consume mai putintel... :D :roll:
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de MiniRC31 »

Stefanz_7 scrie:Si eu am un r53 din 2003 cu compresor mecanic. Intradevar, in oras consuma cam multicel 14-15l/100km.
Sigur, conteaza mult si cat de greu ai piciorul drept :lol: insa... niste filtre noi si ulei nou, bujii noi sigur o sa consume mai putintel... :D :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol:

sigur !!! vei inregistra 13.95-14.99l/100km

:lol: :lol: :lol:

mappingul este facut de asa natura sa "injecteze" cantitatea aia de combustibil :) deci asa va consuma aceasta masina cu piesele de mai sus amintite de tine in stare buna de functionare.
Drive safe and keep the wheels down
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de Sharpe »

ce om rau ......asa sperieturi ....poate dupa ce schimbi tot ce ai zis si pui un opritor sub pedala sa consume mai putin
.......ghost...
Avatar utilizator
Stefanz_7
Membru nou
Mesaje: 8
Membru din: Dum Noi 05, 2017 11:59 am

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de Stefanz_7 »

Sharpe scrie:ce om rau ......asa sperieturi ....poate dupa ce schimbi tot ce ai zis si pui un opritor sub pedala sa consume mai putin
:D sharpe, deja am pus o caramida. Tot degeaba :)
Oricum, cand am luat masina stiam ca papa benzina grupa mare.
Deja dau telefoane pe la gpl-istii din bucuresti sa vad unde e mai ieftina o instalatie. :lol: Pana acum am montat la alte masini pe care le-am avut la Ultragaz si la aia de pe Toporasi la AGR.
Din experienta vorbind, pretul unei instalatii gpl va fi direct proportional cu calitatea pieselor: ce injectoare, ce calculator, productia buteliei e ultima grija...
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Consum neobisnuit MINI

Mesaj de MiniRC31 »

Stefanz_7 scrie:
Sharpe scrie:ce om rau ......asa sperieturi ....poate dupa ce schimbi tot ce ai zis si pui un opritor sub pedala sa consume mai putin
:D sharpe, deja am pus o caramida. Tot degeaba :)
Oricum, cand am luat masina stiam ca papa benzina grupa mare.
Deja dau telefoane pe la gpl-istii din bucuresti sa vad unde e mai ieftina o instalatie. :lol: Pana acum am montat la alte masini pe care le-am avut la Ultragaz si la aia de pe Toporasi la AGR.
Din experienta vorbind, pretul unei instalatii gpl va fi direct proportional cu calitatea pieselor: ce injectoare, ce calculator, productia buteliei e ultima grija...
cauta BRC daca tot cauti....in plus asteapta-te la aprox 20% in plus la consum deci nu ai sa mai consumi 13.95-14.99l/100km ci 15.59-17.99 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Drive safe and keep the wheels down
Scrie răspuns