Mini one r56 probleme

Alex costa
Membru nou
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 29, 2017 12:30 pm

Mini one r56 probleme

Mesaj de Alex costa »

Salutare tuturor,
Am si eu nevoie de putin ajutor: sunt posesorul unui Mini one R56 1.4 90 CP pe care ma chinui sa il repar din luna mai.
Am trecut pe la mai multe service-uri si masina tot nu merge, ralanti neregulat, lipsa putere, si mai nou pierderi de ulei.
Nu o sa va retin cu toate operatiunile care s-au facut la masina, va rog doar sa imi recomandati, daca se poate un service de incredere cu preturi decente de unde sa plec cu masina reparata.
Va multumesc mult!
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Mini one r56 probleme

Mesaj de Sharpe »

Daca esti din Bucuresti sau imprejurimi te ajut cu placere la MINI Garaj tel 0722510604
.......ghost...
Alex costa
Membru nou
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 29, 2017 12:30 pm

Re: Mini one r56 probleme

Mesaj de Alex costa »

Multumesc,
Da, sunt din Bucuresti.
Voi reveni cu telefon!
CRISTIAN SPAC
Membru nou
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 20, 2017 12:09 am

Re: Mini one r56 probleme

Mesaj de CRISTIAN SPAC »

Salut Alex
Am un Mini Cooper ca al tau cu aceiasi problema, ma poti ajuta si pe mine spunâdumi care a fost problema si cum ai rezolvato.
Multumesc frumos!
Alex costa
Membru nou
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 29, 2017 12:30 pm

Re: Mini one r56 probleme

Mesaj de Alex costa »

Salut,
Acum sunt in curs de rezolvare, revin cu detalii in zilele urmatoare.
Alex costa
Membru nou
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 29, 2017 12:30 pm

Re: Mini one r56 probleme

Mesaj de Alex costa »

Salutare
Eram dator cu un raspuns.
Am dus masina la baietii de la Mini garaj (in incinta Faur, b-dul 1 Dec 1918 - sectorul 3) si de cum au vazut/auzit masina mi-au zis ca se nu se aude prea bine distributia, apoi pe tester eroarea de vanos a confirmat cele spuse.
Am schimbat distributie - kit-ul complet, cu lant patine si ambii vanosi - undeva la 2000 lei (dar vezi ca se gaseste cam greu).
Am mai descoperit intre timp si niste probleme la pompa de apa pe care le-am remediat.
In concluzie, la mine a fost distributia, cu cea noua totul a revenit la normal, in ce privestea puterea, consumul si toate cele.
Nu stiu daca si tu ai aceleasi probleme la masina, dar recomand o vizita la baietii de la Mini garaj, chiar se pricep iar atmosfera e mai mult decat ok.
Sper ca cele spuse iti vor fi de ajutor, iar Mini-ul tau va zbura din nou.
Multa bafta,
Alex
Scrie răspuns