Vanos

Scarlat Mihai
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 23, 2018 10:19 pm

Vanos

Mesaj de Scarlat Mihai »

Salutare.
Am un Mini One 2007 1.4b 95cp.
Probleme Vanos (asa arata si pe diagnoza) am schimbat Solenoidul si tot nu s-a rezolvat, deci trebuie schimbat vanosul cu totul, am inteles ca vanosul consta intr-o fulie ce trebuie schimbata.
Motorul face in ultimul hal cand se incalzeste (dupa 15km aproximativ) acul zici ca e posedat si se tureaza si moare motorul.
Ceea ce voiam sa intreb este la Mini Garaj despre care am auzit lucruri bune cat m-ar costa schimbarea de vanos? Piesa+manopera. Poate stie cineva care a fost pe la ei cu aceeasi problema. Va multumesc.
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Vanos

Mesaj de MiniRC31 »

Scarlat Mihai scrie:Salutare.
Am un Mini One 2007 1.4b 95cp.
Probleme Vanos (asa arata si pe diagnoza) am schimbat Solenoidul si tot nu s-a rezolvat, deci trebuie schimbat vanosul cu totul, am inteles ca vanosul consta intr-o fulie ce trebuie schimbata.
Motorul face in ultimul hal cand se incalzeste (dupa 15km aproximativ) acul zici ca e posedat si se tureaza si moare motorul.
Ceea ce voiam sa intreb este la Mini Garaj despre care am auzit lucruri bune cat m-ar costa schimbarea de vanos? Piesa+manopera. Poate stie cineva care a fost pe la ei cu aceeasi problema. Va multumesc.
de costuri nu pot sa spun nimic da un lucru este cert de acolo iesi "fixed" deci nu o sa dai gres daca ii contactezi!
Sharpe 0722510604
Drive safe and keep the wheels down
Scarlat Mihai
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 23, 2018 10:19 pm

Re: Vanos

Mesaj de Scarlat Mihai »

multumesc mult!
mai astept si alte raspunsuri
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Vanos

Mesaj de Sharpe »

vanosu-ul nu se schimba asa repede , se fac reglaje ,se curata ........,cred ca in 4 ani am schimbat unul singur si am reglat 1000
vino la garaj si o rezolvam ....rabdare si tutun
manopera este in functie de probleme
.......ghost...
Gully
Membru nou
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Mar 17, 2018 10:11 pm

Re: Vanos

Mesaj de Gully »

Si eu am crezut ca.u vanosul la al meu, dar n.a fost. Margi la Mini Garaj si cum zicea si Sharpe, cu rabdare si tutun se rezolva. Bafta multa!
Scrie răspuns