Probleme servo directie.

ionut82
Membru nou
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 03, 2011 10:29 am

Probleme servo directie.

Mesaj de ionut82 »

De cateva zile mi se blocheaza directia in mers. Adica nu pot sa iau nicio curba fara sa trag cu ambele maine de volan. In schimb, daca iau contactul si il pun la loc, servo se reactiveaza, dar numai pentru scurt timp. Pe tester nu a aparut nicio problema, iar mecanicii isi dau cu parerea <<poate sa fie pompa de servo, poate sa fie un contact imperfect...>> A mai avut cineva aceasta problema?
Avatar utilizator
Kemy
Viteza 6
Mesaje: 616
Membru din: Mie Noi 18, 2009 9:20 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme servo directie.

Mesaj de Kemy »

Este pompa servo...din cate stiu eu Vali mai patea asa pana sa il lase de tot... :)
Audi A6 C7 quattro 2012
MINI Cooper S R53 2003----Sold
BMW 320D e46 2004----Sold
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Probleme servo directie.

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Exact! :cry:
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme servo directie.

Mesaj de cristi o'RAL »

schimba lichidul de servo cat de repede poti si poate scapi fara sa schimbi si pompa

citeste pe forum, mai sunt si altii in situatia ta si am povestit acolo mai mult
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
ionut82
Membru nou
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 03, 2011 10:29 am

Re: Probleme servo directie.

Mesaj de ionut82 »

Imi recomandati un ulei sau un furnizor de pompa? Este masina sotiei, numai ca s a stricat la mine, iar acum trebuie sa o repar. Oricum, o cam acaparasem de vreo doua saptamani. I am cumparat masina in septembrie 2010 si a reusit sa faca aproximativ 800 de km. Cand i am vazut kilometrajul, am zis ca trebuie putin <<dezmortita>> :D . Ea stie cum conduc eu, iar acum imi striga sa i repar masina, ca din cauza stilului meu de condus s a stricat. Asa ca... ajutati ma, altfel nu mai vad ciorba calda prea curand :cry: . Promit sa revin cu poze si cu masina
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Probleme servo directie.

Mesaj de boddo »

ionut82 scrie:Imi recomandati un ulei sau un furnizor de pompa? Este masina sotiei, numai ca s a stricat la mine, iar acum trebuie sa o repar. Oricum, o cam acaparasem de vreo doua saptamani. I am cumparat masina in septembrie 2010 si a reusit sa faca aproximativ 800 de km. Cand i am vazut kilometrajul, am zis ca trebuie putin <<dezmortita>> :D . Ea stie cum conduc eu, iar acum imi striga sa i repar masina, ca din cauza stilului meu de condus s a stricat. Asa ca... ajutati ma, altfel nu mai vad ciorba calda prea curand :cry: . Promit sa revin cu poze si cu masina
Aoleu.. stiu cum e :lol: si mie imi reproseaza prietena ca am mers prea tare si d'aia am derapat nu din cauza poleiului de pe jos :lol:
Eenie, MINI , miney , mo lover
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme servo directie.

Mesaj de cristi o'RAL »

ionut, exact acelasi subiect se discuta pe un topic paralel... unde e si poza cu bidonul de lichid pe care trebuie sa il cumperi, fa un mic efort si citeste acolo ;)

http://www.mymini.ro/myforum/viewtopic. ... 7&start=50
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
arv_cs
Membru nou
Mesaje: 25
Membru din: Mar Ian 26, 2010 3:43 pm
Localitate: arad

Re: Probleme servo directie.

Mesaj de arv_cs »

buna Ionut,daca te lasa pompa servo:(distractia este undeva la 1400 ron :cry:
Scrie răspuns