Apa la baterie.

Avatar utilizator
coop
Viteza 2
Mesaje: 103
Membru din: Mie Sep 30, 2009 6:06 pm
Localitate: bucuresti
Contact:

Apa la baterie.

Mesaj de coop »

Salutare, a mai gasit careva apa in compartimentul de la baterie?
coop
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Apa la baterie.

Mesaj de darksun »

Te referi in cutia in care este asezata bateria. Sincer apa nu prea are cum sa ajunga acolo. Cand ploua gasesti motorul ud ? Desi e dubios pentru ca este destul de bine protejat de apa. Esti sigur ca este apa ? Poate sa fie acid din baterie care este lichid.scoate bateria si inspecteaza-o. Cat timp are bateria ?
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
coop
Viteza 2
Mesaje: 103
Membru din: Mie Sep 30, 2009 6:06 pm
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Apa la baterie.

Mesaj de coop »

este apa.. ca am facut eu un ceai cu ea :)))... este umeda putin si moketa din porbagaj... ma gandesc sa nu se prelinga pe la cheder..

in rest a aparut si la mine problema cu SERVO... acum testez treaba cu coolerul. adica nu opresc masina dupa o intrebuintare a volanului in regim de parcare cu multe miscari.. astept sa raceasca motorasul. in rest am inteles ca pica dupa iar merge pica si tot asa.... pana la urma am inteles ca nu o sa mai mearga de loc... ceva ideie de piese altundeva decat la tiganii de la Bavaria?!
coop
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Apa la baterie.

Mesaj de darksun »

Vb cu Vali de piese, adica si de pompa servo.

Apa in portbagaj da poate indica un cheder defect. Verifica vizual sau toatana apa cu galeata si vezi daca intra si pe unde.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
coop
Viteza 2
Mesaje: 103
Membru din: Mie Sep 30, 2009 6:06 pm
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Apa la baterie.

Mesaj de coop »

am verificat acum. nu mai e apa. da jur ca acu 3-4 zile erau cam 1-2cm inaltime.... e drept ca a plouat.
darksun scrie:Vb cu Vali de piese, adica si de pompa servo.

Apa in portbagaj da poate indica un cheder defect. Verifica vizual sau toatana apa cu galeata si vezi daca intra si pe unde.
urmeaza in weekend acum :D


Foloseste functia "Modifica" te rog. Multumesc, Dark.
coop
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Apa la baterie.

Mesaj de darksun »

Atunci daca a ploua si ai apa in masina ai probleme cu chederele. Fa teste cu apa pana determini unde este problema si incearca cu ceva kit/solutie de etansare.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Scrie răspuns