Scan & Reset Tool

Avatar utilizator
catalinord
Viteza 3
Mesaje: 210
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 2:57 pm
Contact:

Scan & Reset Tool

Mesaj de catalinord »

pe cine intereseaza, am gasit asta pe net http://www.dealextreme.com/p/b200-bmw-a ... tool-35188, site-ul e verificat in sensul ca stiu pe cineva care a cumparat de pe el si nu a avut nici o problema.
BELIEVE . . .
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Scan & Reset Tool

Mesaj de adrian »

Este buna dar are folosire limitata Catalin.Cea mai convenabila alternatina este interfata INPA K+CAN ,care face diagnoza pe toate modulele de la Mini Cooper intre anii 2001-2009,motor airbag,dsc,navi,instrumente,adaptare chei si codari necesare la schimbarea unor componente,service reset,body control,abs,inclusiv la Mini Cabrio pe gestiunea plafonului,si multe altele. Evident ca sterge si erorile pe aceste module daca a fost remediata defectiunea.Costa in jur de 350 Ron dar are nevoie de laptop,ruleaza pe Windows XP ,softul cred ca are mai putun de 1Gb.Pentru cei care sunt curiosi , cam asta face la un R50(dar si la cele mai noi la fel) pe 4 module (motor ,body,Comunication,Sasiu)
Se gaseste pe Okazii,eu am 2 bc. dar am instalat si softul GT1,care este deja semiprofesional dar ai nevoie de WMWare Player(masina virtuala) si sa aloci 20Gb.

inpa 4.jpg
inpa 3.jpg
inpa 2.jpg
inpa 1.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns