antigel pentru one d 2006

tzambrick
Viteza 1
Mesaje: 95
Membru din: Vin Oct 24, 2014 10:19 pm
Localitate: craiova

antigel pentru one d 2006

Mesaj de tzambrick »

Salut...inca nu am rezolvat problema cu schimbul de antigel si va cer o parere celor cu motoare diesel...am inteles ca hepu e cel mai bun si recomandat insa deocamdata in Italia n am dat de el...gasisem un energy rosu cu specificatia g12+ nu e vb de zgarcit la bani e vb de umblat si timp deci?? Ar fi bun acest energy ??? Multam :oops: :roll:
It's a mini so???still remain's the best!!!!
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: antigel pentru one d 2006

Mesaj de adrian »

Nu exista specificatie speciala pentru Diesel si benzinare.Exista doar antigel rosu-care ofera protectie pentru piesele din aluminiu,adica radiator, chiulasa,etc-si cel albastru comum.Asta la cele din comertul cu piese auto de la magazine.Pentru ca nu costa foarte mult si se inlocuieste rar, daca ai dubii ca in Italia se fac tot felul de falsuri-si am impresia ca sunt maestri la asa ceva-mergi la o reprezentanta BMW si a sa iei de-acolo exact antigelul care ti se potriveste.
Cantitate in instalatie-5,4 litri, orice brand cu nume,Valvoline, Mobil,Agip, etc,ofera antigel de foarte buna calitate.A
Branduri acceptate de BMW MINI sunt:Aral Antifreeze extra,Castrol Antifreeze NF,Glacelf Plus,Havoline AFC(BD04)sau de la BMW-BMW Antifreeze , cod pentru bidon de 1,5litri este 81229407454.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
tzambrick
Viteza 1
Mesaje: 95
Membru din: Vin Oct 24, 2014 10:19 pm
Localitate: craiova

Re: antigel pentru one d 2006

Mesaj de tzambrick »

Multumesc adrian ;)
It's a mini so???still remain's the best!!!!
Scrie răspuns