burduf planetara dubios

Avatar utilizator
sej
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Vin Mar 13, 2015 4:49 pm

burduf planetara dubios

Mesaj de sej »

Am o problema cu burduful de planetara... Aveam pe partea dreapta un burduf care iesea mereu(am schimbat colier etc tot iesea) am observat pe partea opusa ca e putin diferit avand buza din spre roata mai lata... Acum am comandat burduf, cu gândul ca nu e al masinii cel care tot iesea/sarea, dar a venit la fel ca cel care imi iese, plus ca sunt si foarte rigide fata de celalalt.
Ma poate ajuta cineva cu niste informatii?
Este vorba de cooper s r53
Avatar utilizator
sej
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Vin Mar 13, 2015 4:49 pm

Re: burduf planetara dubios

Mesaj de sej »

Asa arata burduful model ca cel care imi iesea, cel care l-am comandat cu seria sasiu
Fişiere ataşate
DSC_2659.JPG
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: burduf planetara dubios

Mesaj de Sharpe »

dupa codul de origine daca vrei mai moale iti recomand Spidan si mai este unul universal din care tai la dimensiunea care trebuie
.......ghost...
Avatar utilizator
sej
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Vin Mar 13, 2015 4:49 pm

Re: burduf planetara dubios

Mesaj de sej »

Astept alte doua modele alte firme, poate e si firma de care zici. Pe original 250 ron bucata :|...
Mersi de raspuns Sharpe, chiar ma gândeam sa-ti dau pm, am vazut ca ai service. Ma gandisem sa o aduc la bucuresti, sa vorbesc cu tine, ca vin des acolo, dar nu cu mini... Il pot aduce la bucuresti, Insa s-au spart si burdufurile de la cutie... Si pana ajung la bucuresti sa nu raman fara vaselina, ploaie etc sa fac altele...
Deci sper sa rezolv cu burdufurile si pentru alte chestii te contactez... In oras la mine(Tulcea), e cam naspa cu service-urile... Mai ales când vad masini mai migaloase :))
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: burduf planetara dubios

Mesaj de Sharpe »

un drum de la Tulcea nu face prb ;sunt altii care merg cu planetarele sparte de ani
te astept la service
.......ghost...
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: burduf planetara dubios

Mesaj de cristi o'RAL »

ia-ti barca, ca sigur gasesti mai multe service-uri :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
sej
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Vin Mar 13, 2015 4:49 pm

Re: burduf planetara dubios

Mesaj de sej »

Am reusit sa le schimb, cele de la cutie si unul planetara partea de la roata... Dupa ceva probe nu a ieșit cel de la roata, dar e diferit fatza de cel din poza, are 6 riduri, cel din poza are 5...
Avatar utilizator
sej
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Vin Mar 13, 2015 4:49 pm

Re: burduf planetara dubios

Mesaj de sej »

cristi o'RAL scrie:ia-ti barca, ca sigur gasesti mai multe service-uri :P
Imi e frica pe apa :))) mai bine cu masina
Scrie răspuns