De marca sau no name?

Avatar utilizator
agy
Viteza 3
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 10, 2009 2:50 am
Localitate: CT

Re: De marca sau no name?

Mesaj de agy »

ai incercat ??
63AGY
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: De marca sau no name?

Mesaj de Stef_CT »

am incercat cu ceara...am incercat si cu nush ce fel de pastra abraziva...dupa care cu polish
si tot raman
CT-24-MYN
Avatar utilizator
agy
Viteza 3
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 10, 2009 2:50 am
Localitate: CT

Re: De marca sau no name?

Mesaj de agy »

atunci nu stiu ce sa spun...eu mereu cand plec la drum si de la muste gainati cu ceara si trece ttot
63AGY
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: De marca sau no name?

Mesaj de Stef_CT »

Lasa Id-ul de mess daca ai...sau baga-l pe al meu la tine in lista...
CT-24-MYN
grozadan
Viteza 3
Mesaje: 291
Membru din: Mar Ian 19, 2010 2:22 pm
Localitate: Cluj napoca/Bucuresti
Contact:

Re: De marca sau no name?

Mesaj de grozadan »

tudor scrie:Ati folosit produse de curatare? Spre ex pentru jante sau tapiterie? Eu recunosc ca nu am folosit pana acum asa ceva si ma intereseaza daca se merita sa dai o caruta de bani pe SONAX-uri sau sa folosesti no name-uri...
sonax e sa zicem "the entry level" in domeniu,deci in mod normal chiar din gama low cost; ce sa mai vorbim daca te uiti la Meguiars ca si pret? undeva in pret e si marketingul dar iti spun sigur si calitatea; eu de exemplu import din america gama www.chemicalguys.com ,cu un raport calitate /pret zic eu foarte bun,dar in general e o gama axata catre profesionisti (diferenta de pret dintre un ambalaj la jumatate de litru si un ambalaj de 4 litri) e mica ca si raport
tlf 0745433734 , pentru cerere preturi va rog lasati si seria sasiu (numar inmatriculare vehicul)
Avatar utilizator
ToyCooper82
Moderator
Mesaje: 1741
Membru din: Mar Dec 15, 2009 4:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: De marca sau no name?

Mesaj de ToyCooper82 »

grozadan a zis cat se poate de bine, sustin ideea lui si prezint si dovezile! pe mine cel putin m-au facut sa :D si totodata m-au pus sa dezmembrez masina sa ii refinisez plasticaraiele exterioare:
06032010412.jpg
06032010415.jpg
06032010414.jpg
plasticul se face gri din cauza schimbului de temperaturi si a substantelor de la spalatorie si sa nu uitam si a ploi acide de la prea multa poluare!
dar am reusit sa ii dau din nou aspectul de nou dupa cum se observa. multumesc ;)
pret: 30 ron
MINI Cooper R50,
S exterior
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: De marca sau no name?

Mesaj de tudor »

Multumim pentru dovezi clare! :D
Scrie răspuns