Revizie '04 Cooper

Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Revizie '04 Cooper

Mesaj de io's »

o sa fie cam greu cu uleiul MTF-94, eu am cautat peste tot prin ro si nu am gasit, este destul de rar folosit si romanii nu-l tin pe stock. la bavaria nu am avut curaj, in afara pretului mare , el fiind in bidoane mari (60-200l) nu stii ce ulei iti da, am cautat in uk si am gasit pe ebay.co.uk

eu l-am schimbat la 53k si era destul de murdar, chiar am simtit o imbunatatire cu el nou acolo asa ca sa nu-l omiti (si nu pune alt tip de ulei chiar daca iti spune lumea ca nu are nimic)
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
ToyCooper82
Moderator
Mesaje: 1741
Membru din: Mar Dec 15, 2009 4:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Revizie '04 Cooper

Mesaj de ToyCooper82 »

foarte corect io's
MINI Cooper R50,
S exterior
lodrpr
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Vin Apr 09, 2010 10:53 am

Re: Revizie '04 Cooper

Mesaj de lodrpr »

io's scrie:o sa fie cam greu cu uleiul MTF-94, eu am cautat peste tot prin ro si nu am gasit, este destul de rar folosit si romanii nu-l tin pe stock. la bavaria nu am avut curaj, in afara pretului mare , el fiind in bidoane mari (60-200l) nu stii ce ulei iti da, am cautat in uk si am gasit pe ebay.co.uk

eu l-am schimbat la 53k si era destul de murdar, chiar am simtit o imbunatatire cu el nou acolo asa ca sa nu-l omiti (si nu pune alt tip de ulei chiar daca iti spune lumea ca nu are nimic)
Pentru manopera ai fost la Bavaria sau ai apelat la un alt service? Avand in vedere ca nu este chiar un schimb de rutina (uleiul din cutia de viteze) nu as apela la "service-ul din coltul strazii"..
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Revizie '04 Cooper

Mesaj de io's »

spre marele meu noroc ma pricep si mi-am facut singur tot ce a trebuit la masina :mrgreen:
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Scrie răspuns