sfat

arv_cs
Membru nou
Mesaje: 25
Membru din: Mar Ian 26, 2010 3:43 pm
Localitate: arad

sfat

Mesaj de arv_cs »

buna,numele meu este Csaba,am un mini one din 2001,motor 1,6,90 de cai,intrebarea mea ,ar fi,merita un chip tunning,sau mai bine raman la cei 90 de cai?va multumesc
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sfat

Mesaj de cristi o'RAL »

pai... daca vrei mai multi cai merita, daca nu vrei... nu merita :lol:
one si cooper au acelasi motor, deci din soft ajungi la aceeasi putere (130-135cp max ... toti producatorii se lauda cu cat mai mult... probabil adevarul e pe la 125cp)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: sfat

Mesaj de alinabiancapop »

Bine ai venit Csaba!
merita chip tunning-ul daca vrei sa investesti putin si sa obtii mult, cu siguranta e mai ieftin decat sa vinzi asta si sa iei un cooper sau chiar un S.
in alta oridine de ideii te asteptam sa iti prezinti si masina cu mai multe detalii si poze in sectiunea....hopa ca nu avem sectiune de 2001.... :shock: , deci in 2002 sa zicem dc nu fac baietii sectiune de 2001 :)
Ultima oară modificat Mar Ian 26, 2010 4:17 pm de către alinabiancapop, modificat 1 dată în total.
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: sfat

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Ti-am mutat topicul la "Mini Tuning". ;) Esti nemultumit de puterea masini?Fii mai explicit.In felul asta te putem ajuta cu sfaturi.Nu uita ca orice "tuning" implica mai multi factori pentru a ajunge la performanta dorita.
Imagine
arv_cs
Membru nou
Mesaje: 25
Membru din: Mar Ian 26, 2010 3:43 pm
Localitate: arad

Re: sfat

Mesaj de arv_cs »

multumesc pentru raspuns,imi cer scuze ,atunci o prezentare,sunt din arad,am cumparat masina de 5 luni,nu sunt nemultumit de cei 90 de cai ma gandeam ca (poate spun o prostie)optim ar fi mai bine mai multi cai,in service pentru diagnoza si unele mici reparatii,de exemplu cablul airbag,motorasul de la buson,am fost la banat car din timisoara,doar ca cei de acolo nu prea recomanda chiptuning:)
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sfat

Mesaj de cristi o'RAL »

daca nu iti zic eu oricum o sa-ti zica alina... deci:
intra frumos pe forum la categoria ta... R50 mini one... deschide un subiect nou, descrie masina frumos, pune poze... filme... etc... sa te putem lauda acolo :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: sfat

Mesaj de alinabiancapop »

cristi o'RAL scrie:daca nu iti zic eu oricum o sa-ti zica alina... deci:
intra frumos pe forum la categoria ta... R50 mini one... deschide un subiect nou, descrie masina frumos, pune poze... filme... etc... sa te putem lauda acolo :D
alinabiancapop scrie:Bine ai venit Csaba!
merita chip tunning-ul daca vrei sa investesti putin si sa obtii mult, cu siguranta e mai ieftin decat sa vinzi asta si sa iei un cooper sau chiar un S.
in alta oridine de ideii te asteptam sa iti prezinti si masina cu mai multe detalii si poze in sectiunea....hopa ca nu avem sectiune de 2001.... :shock: , deci in 2002 sa zicem dc nu fac baietii sectiune de 2001 :)

cristi esti in inatrziere, ii spusesem deja omului :lol: :lol: :lol:
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sfat

Mesaj de cristi o'RAL »

eh... ia-o ca pe o subliniere :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
arv_cs
Membru nou
Mesaje: 25
Membru din: Mar Ian 26, 2010 3:43 pm
Localitate: arad

Re: sfat

Mesaj de arv_cs »

masina cumparata figureaza cu poze pe forum,imi cer scuze,este o rusine,eu inca nu am facut poze :oops:
arv_cs
Membru nou
Mesaje: 25
Membru din: Mar Ian 26, 2010 3:43 pm
Localitate: arad

Re: sfat

Mesaj de arv_cs »

dar promit ca in maxim o saptamana vor aparea si poze :)
Scrie răspuns