My beloved MINImalist

minimario
Membru nou
Mesaje: 5
Membru din: Mar Apr 21, 2015 8:28 pm

My beloved MINImalist

Mesaj de minimario »

Salutare,

De aproximativ 2 saptamani am intrat in posesia celei mai dragute jucarii pe care le-am avut vreodata. Este vorba despre un Cooper 1.6, benzinar. (am ascultat de sfaturile voastre)
Intre timp am intampinat o mica problema, s-a ars faza scurta la farul din dreapta. As fi incantat daca cineva din Cluj m-ar indruma spre un service care sa rezolve problema.
Tocmai am facut o plimbare la RAR, iar tehnic nu pare sa aiba vreo defectiune, insa am in vedere cateva chestii minore, de natura estetica, pe care as vrea sa le rezolv in viitorul apropiat:
-urme de pietricele pe capota, as dori sa revopsesc capota.
-am in gand sa ii revopsesc jentile, in momentul de fata e incaltata cu niste jenti de 17", pe care le-as dori revopsite in negru (nu stiu daca e o idee buna, poate ma ajutati voi)
-capacelele ce acopera oglinzile de la parasolare au piciorusele rupte, as dori unele noi (oare unde as putea gasi?)
-o oglinda din parasolar e sparta
-grila ce acopera difuzorul din partea soferului e crapata (am observat ca difuzorul e amplasat cam prost, de multe ori cand cobor din masina, il lovesc cu piciorul)
-capacelul de pe schimbatorul de viteze e cam deteriorat
-tocmai am ramas fara lichid de parbriz (imi puteti recomanda ceva bun?)
Ideea e ca as vrea pe cat se poate sa arate ca noua.

Atasez si cateva poze, spre a putea vizualiza si voi jucaria.
Fişiere ataşate
IMG_4296.jpg
IMG_4269.jpg
IMG_4268.jpg
IMG_4242.jpg
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: My beloved MINImalist

Mesaj de Luce »

Ce fain e! Sa-l stapanesti sanatos! :D

Luce
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My beloved MINImalist

Mesaj de cristi o'RAL »

sa o stapanesti sanatos!
becurile de la faruri le poti schimba singur, nu e nevoie de service pt asta.
eu unul pun orice fel de lichid de parbriz imi pica in mana, cand ploua folosesc foarte mult si nu tin sa dau banii pe cel mai scump din benzinarii, iar in ultima vreme folosesc pastilele MINI primite la MMD12... ca sa scap de ele.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns