Salutare, bine v-am gasit !

Avatar utilizator
257WUM
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Dum Apr 10, 2016 8:56 am

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de 257WUM »

Hahaha :D :D :D "ha ce tare" asta am zis cand le am vazut pe amandoua parcate asa :))
MC R56 --> WUM

Stance in progress
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de cristi o'RAL »

cam nasol gabi ca umbli fara sticker de atata timp, nu stie lumea de unde sa te ia
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de gabip »

Am pe laterale stickerele cu mymini forum :D In curand si unul cu MMD, sa fie clara treaba :D
Imagine
Avatar utilizator
257WUM
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Dum Apr 10, 2016 8:56 am

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de 257WUM »

Unde se afla MINI garaj? As vrea sa merg Luni sa discut cu baietii de acolo. Multumesc !
MC R56 --> WUM

Stance in progress
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de gabip »

Daca e doar de vorbit, vorbeste la telefon cu Sharpe (0722510604), ca rezolvi mai repede, MINI garaj e in celalalt capat de oras, in incinta fostului FAUR.
Daca nu, poate ne vedem acolo, eu o sa ajung marti-miercuri sa-mi schimb discuri si placute :D
Imagine
Avatar utilizator
257WUM
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Dum Apr 10, 2016 8:56 am

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de 257WUM »

Ar fi mai multe de vorbit... Si ar fi mai usor fata in fata. Multumesc pentru raspuns oricum.

Ma intereseaza pret manopera montaj ambreiaj (cu piesele mele)

Furca rulmentului de presiune merita schimbata? Se schimba ? Eu sunt genul care atunci cand se strica o piesa schimb tot ce are pe langa inclusiv piesa respectiva...
Avand in vedere ca primeste kit ambreiaj plus volanta noi as vrea sa fiu sigur ca totul e ok acolo...plus simering de palier...

Uleiul din diferential as vrea sa il schimb. Nu stiu daca este long life oricum nu prea imi place asta cu long life...sunt de parere ca orice lichid trebuie schimbat la un moment dat.

Pret montaj suspensie sport reglabila si mai ales REGLAREA EI PE MASINA. Odata cu suspensia, bucse de poliuretan fata si pe spate momentan doar cele din capatul amortizoarelor.

n18b16a se poate monta in locul n12b16a? Cutia de viteze manuala poate ramane de pe n12?

Intreb de n18 ca este cel mai puternic (200 hp) nu m ar deranja n14 sau n16 as vrea sa fac un swamp la un moment dat.

:)))) si sunt doar cateva... Prioritate maxima este ambreiajul momentan pt ca patineaza si parca merg cu scooterul :))))))))) daca accelerez prea tare motivul principal pentru care voi lipsi de la intalnirea din Petrosani.
MC R56 --> WUM

Stance in progress
Avatar utilizator
257WUM
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Dum Apr 10, 2016 8:56 am

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de 257WUM »

Ah si inca ceva.. Un service de trape sau ceva de genul... Sau o trapa completa dar nu la 700 de euro cat cere un domn pe ea intr un anunt..

Sunt unii in Cluj care au preturi foarte bune. Au avut o trapa de R56 cu 400 de euro cu garantie. Dar s a vandut

Eu stiu care este problema.. De ce nu merge... Deci a scapat de diagnosticare.
MC R56 --> WUM

Stance in progress
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de adrian »

De ce schimbi si volanta? parca e benzinar,ma insel sau are SMF,adica tine o viata daca nu e "prajita".
Schimbatul motorului mai ales cu cel de 200HP este putin mai delicata,motorul asta s-a pus pe masini dupa 2011,sunt alta generatie decat a ta,plus ca trebuie schimbata toata instalatia electrica,evacuarea completa si admisia deasemenea,calculatorul motorului si multe altele pe langa,o lucrare mare si costisitoare,iesi mai ieftin daca o vinzi si iei una cu N18.Plus ca nu cred ca treci RAR-ul cu modificarea asta,masina cu N18 are alte frane ,mai mari pentru o masina de viteza.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
257WUM
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Dum Apr 10, 2016 8:56 am

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de 257WUM »

Stiu de anexe si de tot.. Calculator evacuare cunosc procesul.. Ce nu stiam e de instalatia electrica. Aveam un dubiu ca nu s ar potrivi de pe generatia mai noua.. N14 si n16 sunt pe generatia mea.

Volanta se aude ciudat cand opresc motorul. Face un zgomot..

Din acest motiv intrebam unde e MINI Garaj. Mi ai ridicat un semn de intrebare cu volanta.
MC R56 --> WUM

Stance in progress
Avatar utilizator
257WUM
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Dum Apr 10, 2016 8:56 am

Re: Salutare, bine v-am gasit !

Mesaj de 257WUM »

Prajita nu cred ca este pt ca fac tot posibilul sa nu patinez ambreiajul ( accelerand tare) implicit volanta.

Mai astept pareri in legatura cu volanta.
MC R56 --> WUM

Stance in progress
Scrie răspuns