MyMiniCooperR56

Avatar utilizator
Christopher.Lawrence
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 23, 2017 6:39 pm

MyMiniCooperR56

Mesaj de Christopher.Lawrence »

Salut,
Ca sa imi tin promisiunea fata de Vali Iovi Stere va prezint Mini Cooper-ul meu. Il am de un an si cateva luni, vazut din exterior e foarte misto, insa din interior cam e un necaz - totusi misto :)

later edit: nu inteleg de ce pozele sunt "in cap", pe laptop sunt orientate corect
Fişiere ataşate
image6.jpeg
image5.jpeg
image4.jpeg
image3.jpeg
image2.jpeg
image1.jpeg
Avatar utilizator
SpOOk
Viteza 6
Mesaje: 518
Membru din: Lun Ian 09, 2012 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MyMiniCooperR56

Mesaj de SpOOk »

I fought the LAW and the LAW won :lol:
Sa-l stapanesti sanatos
EX MINI Cooper S R53 - 2004
Actual Mazda 3 Skyactive X 2.0 NA | Husqvarna Svartpilen
Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: MyMiniCooperR56

Mesaj de Danyutz »

Frumoasa combinatia de culori. S-aveti grija unul de celalalt!
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MyMiniCooperR56

Mesaj de cristi o'RAL »

bine ai venit in gasca!
am vazut multe LAW prin oras, cred ca e moda noua printre avocati :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: MyMiniCooperR56

Mesaj de Danyutz »

Si LEX 8-)
Imagine
Avatar utilizator
Christopher.Lawrence
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 23, 2017 6:39 pm

Re: MyMiniCooperR56

Mesaj de Christopher.Lawrence »

si JUD, EXJ, AVO, BNx(x=initiala numelui)
va multumesc pentru mesaje. combinatia de culori mi-a placut si mie, am ales-o in detrimentul unui all-black datorita interiorului crem, care mi s-a parut ca se completeaza mai bine cu ver.. BRITISH RACING! :D
ca imbunatatiri, pana acum i-am schimbat rotile de vara, erau niste jante aftermarket si nefiind adeptul tuningului aftermarket nu ma impacam deloc cu aspectul lor. pe viitor ma intereseaza sa umblu pe la evacuare, mi se pare ca sunetul ar putea sa fie mai bun. daca nu umblu la evacuare, umblu direct la maSina (cititi printre randuri).
pe partea tehnica, trebuie schimbat un simering pe unde pierde putin ulei (dintre cutie si motor), sens in care v-as fi recunoscator daca mi-ati recomanda un service care sa nu ceara dublul manoperei. m-am interesat pana acum in bucuresti si ploiesti (in ploiesti pretul manoperei este fix jumatate decat cel din bucuresti).
tot pe partea tehnica, as aprecia daca mi-ati recomanda un mecanic care sa imi faca o revizie la trapa -curatat si uns, pentru ca in general mecanicii se cam feresc sa umble la trapa,fiind cam sensibila.
pe partea de fun, ne vedem in trafic si tare as aprecia daca soferii de mini s-ar saluta intre ei, cum spune legenda ..
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MyMiniCooperR56

Mesaj de cristi o'RAL »

@sharpe

e doar un mit ala cu salutul, functiona de minune la trabantisti, cu posesorii de MINI am primit replica "ah, nu ma intereseaza clubul (forumul), mi-am luat masina asta doar asa, ca un capriciu..."
salutatul se face aici pe forum, unde intra aia care il cauta, pt care MINI inseamna ceva
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: MyMiniCooperR56

Mesaj de adrian »

Legat de pretul reparatiei, sigur ca poate sa difere intre diferite firme , depinde foarte mult de calitatea serviciului oferit,intre un garaj murdar cu 2 elevatoare si un service in adevaratul sens al cuvantului trebuie sa existe o diferenta de pret, uneori de 100%, una e sa ti se spuna " alo, domnu' , da-mi si mie cheia de 13 , da , da , aia plina de ulei murdar, pune mana si tu sa halesti meserie,cine te-a pus sa-ti iei Mini,asa-ti trebuie daca n-ai vrut Beamveu" si alta este sa dai la receptie de o hostess zambitoare care-ti face ziua frumoasa si bineinteles un pret pe masura zambetului sau a decolteului.
In toata lumea la service primesti exact ceea ce platesti,depinde doar de tine, alegerea iti apartine.
@ Sharpe-voi cand angajati o hostess la receptie la service?? :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: MyMiniCooperR56

Mesaj de Sharpe »

te asteptam la MINI Garaj......promit sa ma imbrac intr-o hostess daca trebuie .....te ajutam si cu trapa tel 0722510604
manopera pt schimbat semering intre motor si cutie = schimb de ambreiaj .....oricum nu cred ca pierzi ulei pe acolo ...
.......ghost...
Scrie răspuns