TUNING MCS 2007

Scrie răspuns
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TUNING MCS 2007

Mesaj de io's »

nu, mergi cu el asa pana la capat... sau crezi ca daca il ai activ sunt dezactivate legile fizicii? :mrgreen: :D
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
wtf
Viteza 2
Mesaje: 189
Membru din: Lun Dec 14, 2009 12:17 pm
Localitate: Bcucuresti
Contact:

Re: TUNING MCS 2007

Mesaj de wtf »

o masina foarte frumoasa si impresionanta ca si performante obtinute

totusi cred ca daca ai renunta la rosu de la exterior si la crom ar arata mult mai bine, mai agresiva :)
Audi A1 2011 : Work in progress

Mini Cooper S Cabrio - 170 CP : Eibach Springs Custom Exhaust System | SOLD!
Avatar utilizator
ToyCooper82
Moderator
Mesaje: 1741
Membru din: Mar Dec 15, 2009 4:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: TUNING MCS 2007

Mesaj de ToyCooper82 »

Delectare ;)
MINI Cooper R50,
S exterior
MihaiMarius
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Lun Iul 05, 2010 7:23 am

Re: TUNING MCS 2007

Mesaj de MihaiMarius »

Salut :)

Ce ai mai facut la masina? Ma uit de ceva zile si nu mai vad nimic postat :). Am montat si eu la a mea un sistem evacuare Quicksilver(pe 4 cilindri e cel mai misto sunet pe care l-am auzit) si am cumparat un kit motor JCW dar inca nu e montat.
Am citit ca vrei sa ii faci o resoftare sa ii maresti cuplul la 300 Nm. Crezi ca va rezista cutia de viteze? Ai diferential montat pe masina? Eu am facut prostia sa nu il pun la optiuni si imi pare foare rau, iar sa il montez acum e foarte de scump si dificil.
Dupa ce montez kitul JCW as vrea sa fac un test pe un dyno. Cu sistemul de evacuare sper sa am undeva la 210 CP ceea ce m-ar multumi :). Altceva nu prea mai am ce sa ii fac in afara de resoftare(ceea ce nu ma atrage).
Ah, da: niste frane mai mari as vrea sa montez.
Scrie răspuns