Cumpar URGENT suspensie sport pentru R50!!

Asckyutza
Membru nou
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 21, 2011 1:04 pm
Localitate: Pitesti

Cumpar URGENT suspensie sport pentru R50!!

Mesaj de Asckyutza »

Cum spune si titlul cumpar suspensie sport pentru al meu R50:) daca nu se gaseste nici una completa ma gandesc si doar la arcuri + amortizoare stock... suspensia de pe Cooper S se potriveste pe R50? Daca da, ar fi diferenta de inaltime si duritate?


Multumesc anticipat,
Catalin
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Cumpar URGENT suspensie sport pentru R50!!

Mesaj de adrian »

Asckyutza scrie:Cum spune si titlul cumpar suspensie sport pentru al meu R50:) daca nu se gaseste nici una completa ma gandesc si doar la arcuri + amortizoare stock... suspensia de pe Cooper S se potriveste pe R50? Daca da, ar fi diferenta de inaltime si duritate?


Multumesc anticipat,
Catalin
Salut,

Kitul de suspensie sport difera de la R50 la R53,cel putin asa sustine ETK BMW.(catalogul de piese de schimb).
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cumpar URGENT suspensie sport pentru R50!!

Mesaj de cristi o'RAL »

daca e asa urgent, de ce nu iei de pe site-urile care vand asa ceva? din cate stiu nu e nici un anunt aici "vand urgent suspensie sport R50" :lol:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Asckyutza
Membru nou
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 21, 2011 1:04 pm
Localitate: Pitesti

Re: Cumpar URGENT suspensie sport pentru R50!!

Mesaj de Asckyutza »

nu reusesc sa gasesc pe stoc la nimeni:))(avand in vedere si bugetul meu) si pe comanda dureaza undeva la 2-4 saptamani.
ma gandeam sa pun de R53, dar inteleg ca nu se potrivesc, desi pe siteurile unde se vand suspensii sport, acestea din urma sunt puse la gramada" MINI ONE/COOPER/COOPER S".

Ma grabesc foarte rau deoarece mi-am cumparat un set de jante care nu dau bine deloc cu suspensia stock :))
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cumpar URGENT suspensie sport pentru R50!!

Mesaj de cristi o'RAL »

din cate stiu eu suspensiile sport iti lasa masina mai jos cu 3-4cm. din experienta lui Vali, dupa o iarna cu R53 in conditiile astea a schimbat din nou suspensia sport cu cea normala.
R50 si R53 sunt din fabrica mai joase decat R56 si din cauza asta sunt probleme cu sleaurile de zapada iarna.
daca vrei sa tii iarna masina in garaj, pune-ti suspensie sport.

eu personal cred ca se potriveste suspensia de de R53 pe R50, chiar daca au coduri diferite. din ce am vazut cand am schimbat suspensia lui vali, nu pare sa fie nimic diferit, nici macar diametrul amortizorului. poti sa masori foarte usor ca sa fii sigur daca ai un subler si un R53 la indemana.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns