Cumpar Mini One > 2007

cosminidis
Membru nou
Mesaje: 22
Membru din: Mar Dec 11, 2012 6:34 pm

Cumpar Mini One > 2007

Mesaj de cosminidis »

Ma intereseaza un Mini One, benzina, cutie manuala, an 2007 sau mai nou, <100k km, sa NU fie negru sau gri (preferabil rosu / galben / alb / verde). Bugetul este destul de strans. Daca stiti pe cineva m-ar interesa o oferta. Prefer din Bucuresti, ca sa fie usor de vazut. Evident exclus samsari.
cosminidis
Membru nou
Mesaje: 22
Membru din: Mar Dec 11, 2012 6:34 pm

Re: Cumpar Mini One > 2007

Mesaj de cosminidis »

Dragilor,
La un an dupa ce am luat un One din 2007 pentru sotie a inceput sa ma muste si pe mine de fund dorinta / intentia de a conduce Mini. Nu vreau One ca este prea lesinat, nu vreau Cooper S ca este cu probleme si consuma ca la balamuc. As vrea tot >2007, R56, <100k km, nu negru sau gri. As prefera benzina, dar nu este obligatoriu.
One-ul a fost luat de la cineva de pe forum, si a fost foarte ok experienta, deci as prefera tot de la cineva cu istoric cunoscut si care a avut grija de el.
Pe Autovit am gasit ceva cu un pret destul de dubios - http://www.autovit.ro/mini-cooper-s-C34362579.html, nu imi inspira mare incredere.
Aveti voi cunostinta de cineva care are la vanzare un Cooper pe descrierea de mai sus, fara accident, bine intretinut, etc? Bugetul cum este si normal... strans :).
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Cumpar Mini One > 2007

Mesaj de adrian »

Vad ca cel de pe Autovit este Cooper S,parca ziceai ca vrei Cooper simplu???
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
cosminidis
Membru nou
Mesaje: 22
Membru din: Mar Dec 11, 2012 6:34 pm

Re: Cumpar Mini One > 2007

Mesaj de cosminidis »

Nu refuz un S la un pret foarte bun, dar intr-adevar, prefer Cooper simplu. Cel de pe Autovit mi se pare extrem de ieftin cu super dotari la putini km, ceea ce stiu din practica ca nu prea se poate... (cumulat vreau sa zic :-) )
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Cumpar Mini One > 2007

Mesaj de adrian »

Pretul nu este mic deloc este chiar maricel,masina ca asta este 8000-8500 in Germania.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns