Vreau Mini Cooper! Please help :)

ioana_dolores
Membru nou
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 06, 2015 2:27 pm
Localitate: Bucuresti

Vreau Mini Cooper! Please help :)

Mesaj de ioana_dolores »

Salut, posesori si iubitori de Mini!
Momentan, eu sunt doar iubitoare si am nevoie de ajutorul vostru ca sa devin, cat de curand posibil, si posesoare.
Daca isi vinde vreunul din voi masina mult indragita si ingrijita, care sa si prezinte macar primele 3 caracteristici din cele dorite de mine, va rog anuntati-ma! daca nu, tot o sa va cer niste sfaturi, ca din cate am citit pe aici sunteti de treaba si priceputi :)
Eu imi doresc (dupa cum spune si titul) un Mini Cooper, cu urmatoarele caracteristici:
1. dupa 2005
2. max 7000 euro
3. cu trapa panoramica
4. neagra, peppermint white, visinie sau verde inchis
5. incalzire in scaune
6. clima
7. comenzi pe volan
8. lumini ambientale :)
Dupa cum se observa, nu prea conteaza daca este benzina sau diesel, manuala sau automata.. Eu am condus timp de 7 ani si jumatate o Toyota Aygo automata, benzina, de care ma voi desparti cel mai probabil saptamana aceasta. Din cate am inteles, avand in vedere ca nu merg mai mult de 10-12 mii de km pe an, nu prea renteaza sa imi iau diesel. Insa mi-ar placea sa stiu si parerea voastra.
De asemenea, am vazut ca f multe anunturi sunt cu Mini-uri din 2004/2005, care sa se incadreze in bugetul meu si sa aiba si optiunile dorite. Ce an credeti ca este mai "bun", intre 2005/2006/2007? adica inainte/dupa facelift?
Va multumesc de pe acum pentru orice raspuns pe care il veti oferi.
Seara faina,
Ioana aka "Mini owner wannabe" :D
Avatar utilizator
SpOOk
Viteza 6
Mesaje: 518
Membru din: Lun Ian 09, 2012 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vreau Mini Cooper! Please help :)

Mesaj de SpOOk »

Buna Ioana
Felicitari pentru decizie
Cred ca cel mai bine e sa arunci tu o privire peste anunturile de pe forum, autovit, mobile.ro, olx, 4tuning, poate si pe afara daca vrei (sunt persoane care iti pot aduce masina pe platforma in tara, dar e mai riscant daca nu merge cineva sa o vada si eventual sa o conduca inainte de achizitie) si sa iti alegi ce-ti place, iar apoi sa postezi anuntul in topicul acesta pentru a primi raspunsuri.
Ca regula generala, cu cat a trecut mai mult timp de la aparitia unui model, cu atat s-au rezolvat mai multe din problemele initiale.
N-ar strica sa mai cauti si sa te documentezi si pe forumul nostru si pe afara sa stii cam la ce te poti astepta in materie de costuri de intretinere, piese, etc. Eu sunt de parere ca cel mai bine inveti tu tot ce trebuie si iti formezi o opinie proprie, ca fiecare are experientele lui cu marca si parerile mereu vor fi impartite si subiective.
Daca vrei prima generatie (R50) te poti uita la 2004-2006, din 2007 incolo deja a aparut a 2-a generatie (R56) si deja sunt alte discutii aici.
Succesuri

http://www.motoringfile.com/mini-r50r53-buyers-guide/
EX MINI Cooper S R53 - 2004
Actual Mazda 3 Skyactive X 2.0 NA | Husqvarna Svartpilen
Scrie răspuns