Vand Mini Cooper S r53

Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Vand Mini Cooper S r53

Mesaj de adrian »

Pe actele masini este trecuta prima inmatriculare, masina poate fi fabricata in 2002 si prima inmatriculare in 2003, nu este nimic curios, se intampla la multe masini, mai ales la cele care stau in showroom.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Vand Mini Cooper S r53

Mesaj de MiniRC31 »

adrian scrie:Pe actele masini este trecuta prima inmatriculare, masina poate fi fabricata in 2002 si prima inmatriculare in 2003, nu este nimic curios, se intampla la multe masini, mai ales la cele care stau in showroom.
m-am uitat in talonul meu de curiozitate si asa este cum a zis Adrian, deci Kinder partea cu talonul poti sa il uiti :) thx!
Drive safe and keep the wheels down
Kinder
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Dum Aug 28, 2016 4:07 pm

Re: Vand Mini Cooper S r53

Mesaj de Kinder »

Pe talon am 2003 si documente nu am de la reprezentanta doar ceva facturi de reparatie
Avatar utilizator
taitzelu
Viteza 4
Mesaje: 360
Membru din: Lun Oct 19, 2015 11:01 am
Localitate: Timisoara

Re: Vand Mini Cooper S r53

Mesaj de taitzelu »

Kinder scrie:Pe talon am 2003 si documente nu am de la reprezentanta doar ceva facturi de reparatie
In cazul tau ar fi bine sa ceri explicatii de la Bavaria daca ti-au dat informatii eronate ;)
--------------------------------
TM 01 TZL -> Mini One R50
Kinder
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Dum Aug 28, 2016 4:07 pm

Re: Vand Mini Cooper S r53

Mesaj de Kinder »

Sincer sa iti spun nu prea are rost pentru ca stim toti in ce tara traim si nimeni nu isi asuma nimic...
Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: Vand Mini Cooper S r53

Mesaj de Danyutz »

Masina ar trebui sa aiba caiet de service, daca a fost la Group West in 2014, trebuie sa aibe stampila si rulajul in caiet.

Anuntul initial are optionalele cu cod din sistemul BMW, deci cine a postat anuntul nu-i este strain sistemul, asadar numarul de km puteau fi verificati. Ori are pe cineva care i-a dat configuratia dupa seria de sasiu si cam atat.
Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Vand Mini Cooper S r53

Mesaj de adrian »

Aia cu km nu-i chiar asa pe toate drumurile,chiar crezi ca ajunge sa ai un smartphone si putin net??? :lol: :lol: :lol:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns