vand mini one

ciprian
Viteza 1
Mesaje: 98
Membru din: Dum Apr 18, 2010 10:26 pm
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: vand mini one

Mesaj de ciprian »

boddo scrie:
ciprian scrie:
mok scrie:pe mobile.de n-am gasit mai putin de 9000
(e relativ depinde mult de dotari)
cu tot respectul cuvenit pentru mok pe mobile.de prima masina este:
http://cautare.mobile.ro/vehicule/showD ... geNumber=1

cine nu are rabdare
mini one AUTOMATIK 1.6 66kw

pretul este . . .
Care este din Italia.. mai bine te lipsesti ... la pretul ala mai adaugi taxa 900 E ( calculata pe autovit ) + adusul din italia 6-700 E plus o MARE bataie de cap cu actele .. cand iti iei o masina din it nu e ca si cum ai lua.o din germ..

aici ai dreptate in parte:
1. 900 euro taxa inmatriculare nu o platesti daca dai statul in judecata - 3 luni ai hotarare cu care poti inmatricula - taxe de la 0 euro daca o faci tu pana la maxim 100 euro daca o face un avocat (pe la noi pe cluj astea sunt preturile)
2. bataie de cap cu actele nu am auzit pe nimeni sa aiba
3. adusul 500 - 550 euro (tot pe aici pe la noi - nu stiu cum e in alta parte).
-------------------------
piscine-premium.ro
-------------------------
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: vand mini one

Mesaj de boddo »

1. Nu stiu cum e cu datul in judecata dar cunosc cel putin 5 cazuri din care decat unul a castigat.. iar dupa vreo 2 luni a facut statul recurs si a trebuit sa plateasca taxa daca nu i se punea la impozit..
2 In italia e diferit.. am vrut asta vara sa imi iau MINI-ul de acolo si din cate am intrebat e greu cu actele... la ei nu se dau numere provizorii.. trebuie sa fi cu numerele alea in romania.. sa le trimiti inapoi.. sa faca ei radierea si abea apoi poti sa o inscri.. ceva de genul..
3 adusul.. chiar si din cluj sunt 1460 de km pana acolo.. cine ti.o aduce face 3 drumuri.. autostrazi si benzina te duce pe la 160-170 un drum.. trebuie sa faci 3 ! .. la atata distanta trebuie sa dormi ..
+ ca daca ajungi acolo si nu-ti mai place masina se complica si mai mult lucrurile.. stiu caz care a stat si o sapt prin germania .. si.a adus.o pan ala urma cu 1200 E :-j
Eenie, MINI , miney , mo lover
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: vand mini one

Mesaj de mok »

pun pariu ca in Italia sau Spania gasesc si MINI cooper cabrio la 5000
(nu rover)
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: vand mini one

Mesaj de boddo »

mai bine convingem omu sa pastreze masina nu sa-i faca pret sa o vanda :lol: :lol:
Eenie, MINI , miney , mo lover
candy_xs
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 14, 2010 9:35 am
Contact:

Re: vand mini one

Mesaj de candy_xs »

boddo scrie:mai bine convingem omu sa pastreze masina nu sa-i faca pret sa o vanda :lol: :lol:
:))))
candy_xs
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 14, 2010 9:35 am
Contact:

Re: vand mini one

Mesaj de candy_xs »

:lol: :lol: :lol: totusi poate reusesc sa o vand,si sper sa obtin si acordul vostru. :roll:
ciprian
Viteza 1
Mesaje: 98
Membru din: Dum Apr 18, 2010 10:26 pm
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: vand mini one

Mesaj de ciprian »

mok scrie:pun pariu ca in Italia sau Spania gasesc si MINI cooper cabrio la 5000
(nu rover)
se gasesc si mai ieftine.
doar sa ai rabdare si sa fii perseverent in cautare.

mok nu o lua personal. eu doar am cautat pe mobile dupa ce tu mi-ai dat ideea. ;)
-------------------------
piscine-premium.ro
-------------------------
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: vand mini one

Mesaj de mok »

90 % sunt din Germania
Cum se face ca tu ai gasit in restul de 10 ?
ciprian
Viteza 1
Mesaje: 98
Membru din: Dum Apr 18, 2010 10:26 pm
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: vand mini one

Mesaj de ciprian »

mok scrie:90 % sunt din Germania
Cum se face ca tu ai gasit in restul de 10 ?
chiar nu imi dau seama. o fi programul pe care il folosesc foarte bun sau ... dar ai vazut si tu ca sunt destule in germania la 6.200 - 6.600. gri, rosu . . .
la alegere. si sunt preturile de strigare. de aici mai lasa ceva. 200 - 400 euro. cat sa iti merite sa mergi dupa ea (de la cluj)
-------------------------
piscine-premium.ro
-------------------------
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: vand mini one

Mesaj de razvan333 »

In Germania la 6200 din 2006? never :lol: .Poate una cu 200k in bord sau tavalita(accidentata).
Si neamtul sa lase 200-400...ma faci sa rad :lol: .Anul trecut mi-am adus si eu o masina de afara asa ca...alea care sunt la preturi mici pe site-uri sunt pocnitori, nu masini.
Hai sa va spun o povestioara, de fapt doua: luna trecuta un coleg si-a adus din Germania un A4 2010, cu 27.000.A incercat o negociere avand in vedere caciula de bani pe care a platit-o...neamtul nu a lasat din pret nici macar 100.Nici macar nu a vrut bani cash, pana nu a vazut ca i-au intrat banii in cont, nu i-a dat masina. Si a doua: acum 2 zile, am fost sa vad o masina pentru tatal meu din 2008 care avea un pret destul de bun.La o verificare sumara impreuna cu mecanicul, am constatat ca in loc de 89k cat avea pe bord, avea real 154k, injectoarele erau muci, interiorul era cam hartanit cu toate ca fusese cosmetizata, cauciucuri roase cu toate ca aveau DOT 2010, carte service lipsa, etc.Bineinteles ca am renuntat ;)
Mai intai sa vedem masina in poze, sa vedem o descriere mai amanuntita si pe urma ne putem pronunta ;)

Zicea tot ciprian parca, mai sus, de dat statul in judecata si o inmatriculezi si bla-bla.Mmmm, nu prea cred, mai intai platesti taxa si pe urma dai statul in judecata, daca te tin buzunarele.Nu mai credeti in basme, daca era pe bune erau zeci de mii de procese cu statul pentru recuperarea taxei si nici o masina inmatriculata in Bulgaria :roll: .
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Scrie răspuns