merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de adrian »

boddo scrie:dupa delcou pare de dacie :lol:
Ce vremuri frumoase cu capacul de delco in portbagaj, platine, bobine de inductie si jigler de relanti de rezerva.Dupa cateva sapaturi cred ca motorasul din imagine este 90% Mini Austin,dar colegii care conduc aceste masini pot sa se pronunte .Regula de aur-nu aseza pe pardoseala NICIODATA piesele de motor dupa ce au fost pregatite de montaj-,miroase a garaj de bloc.Gresia de pe pardoseala nu stiu daca este autohtona sau ceva import.Oricum pagina lor de prezentare nu arata rau dar e cam saracuta.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
jules_verne
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Joi Oct 28, 2010 8:14 am

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de jules_verne »

imi cer scuze dar sunt strain (suedez) daca te deranjeaza scrisul meu imi pare rau nimeni nu este perfect si apropo sunt in romania din 2005 cred ca am invatat destul de bine sa scriu romaneste pentru un strain venit acum 7 ani
jules_verne
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Joi Oct 28, 2010 8:14 am

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de jules_verne »

asa ca poate ma intelegi acum :)
jules_verne
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Joi Oct 28, 2010 8:14 am

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de jules_verne »

da este un mini austin ai ghicit motorul a fost facut de acesta echipa cap coada si masina merge perfect si sunt foarte multumit, eu nu fac aici reclama dar vreau ca oameni sa intelega ca acest service este extrem de serios adica numai in strainatate vezi asa ceva mai ales ca primesti si masina la schimb (bine este un smart dar nu conteaza )dupa ce iti repara masina cand te suna si vii sa o iei afara ca masina este aspirata spalata + motor spalat ,si nu ca la alte servic-uri cand volanul este plin de ulei si mizerie ,inconcluzie servic-ul este foarte bun si serios asta conteaza EU nu fac reclama vreau decat ca si voi sa fiti multumit de anumite servici cum sunt eu :!: . Gustaf
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de razvan333 »

Ok jules verne, asteptam feedback in caz ca ajunge cineva pe la ei.
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de cristi o'RAL »

eu n-am contrazis calitatea service-ului, pe care oricum nu o prezentasei.
am contrazis faptul ca acel smart-club e cel oficial, si am spus ca mi se pare evident ca e facut pentru reclama service-ului respectiv.
de MINI nici nu se aduce vorba pe undeva prin site-ul lor.
deci despre ce discutam aici? Ca a reparat cineva un austin? Orice mecanic care repara pe vremuri dacie poate repara un motor de austin, sunt aceleasi piese in toate motoarele din generatia respectiva.
in ziua de azi, ca sa repari o masina, trebuie sa ai softuri, nu neaparat chei si surubelnite.

au cumva softul bmw cu licenta pe care il au cei de la dormag (de ex.) si toti ceilalti distribuitori oficiali? daca nu, eu unul n-am incredere sa las pe oricine sa intre in calculator cu orice petarda de soft, cum nu mai am incredere sa las mecanici mai mult sau mai putin obscuri sa umble la masina, asa m-am ales (probabil - ca sa nu fac acuzatii) cu ABS-ul ars, care costa 2000E.

deci ca merita fiecare banut, nu contesta nimeni, atat timp cat calitatea se reflecta in banii respectivi. mai interesant ar fi fost sa prezinti concret calitatea, serviciile si echiparea lor.

felicitari pt progresul facut cu limba romana, la primul post erai praf, iti dadea clasa kemy, acum as putea spune ca sunteti pe picior de egalitate :P

trebuie sa intelegi insa un lucru, destul de simplu: nu vii pe forum MINI sa fluturi cu smart-ul, daca o faci trebuie sa iti asumi ca unii iti vor "bubui" capul.
avem si noi niste standarde, e suficient ca acceptam sa mergem la spalatorii unde accepta si smart-uri :P :lol:

in concluzie, lucrezi sau nu la acel service? ai smart sau MINI?
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de cristi o'RAL »

jules_verne scrie:da este un mini austin ai ghicit motorul a fost facut de acesta echipa cap coada si masina merge perfect si sunt foarte multumit... Gustaf
deci sa inteleg ca in romanica s-au mutat astia de la DGH motorsport?
nu de alta, dar mi se pare ca e o poza acolo cu motorul tau ;)

http://www.dghklassikmotorsport.de/Seit ... sionen.htm
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de boddo »

ups :lol:
Eenie, MINI , miney , mo lover
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Subiectul se redeschide la cerere!
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: merita fiecare banut !!!! tarii baietii in mini si smart

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

S-a redeschis la cerere. :D
Imagine
Scrie răspuns