BMW - TEILE ROMANIA

Dinoiu Alexandru
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mai 23, 2012 1:29 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de Dinoiu Alexandru »

Suntem o echipa de oameni tineri , pasionati de autoturisme , fani ai marcii Germane BMW , cu un obiectiv bine determinat si anume promovarea Pieselor si Accesoriilor Original BMW si MINI, furnizarea de piese Original BMW si MINI la pretul corect al acestora , asistenta in ceea ce priveste determinarea reperelor necesare repararii autovehiculului dumnevoastra , precum si stabilirea costurilor ce implica furnizarea acestor repere Original BMW.Venind in intampinarea dumneavoastra cu oferte si preturi corecte , pentru Piese de schimb si Accesorii Original BMW, speram sa va convingem ca Original BMW este ceea ce va doriti pentru autoturismul dumneavoastra care , trebuie sa va asigure confort , siguranta si costuri reduse de intretinere.

Pentru intrebari, comenzi sau alte informatii nu ezitati sa ne contactati.

Adresa : Bulevardul Timisoara Nr. 103-111, Sector 6, Complex Bucuresti Construct

E-mail: [email protected]
[email protected]
Telefon: 0723 773 889
http://www.bmw.teile.ro
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de adrian »

Bine ati venit!!!
Din pacate nu am reusit sa vad sectiunea pentru Mini.Daca introduc VIN Nr. nu il recunoaste.La marca nu am vazut decat BMW.
Enter last 7 characters of your VIN-l-am bagat, vine raspunsulde mai jos:
Nothing found :( Maybe your input is incorrect.-il stiu sigur.
Ma ajuti sa vad niste piese si preturi pentru Mini(poate nu stiu eu sa butonez pe site)sau mai stam pana ne schimbam toti pe BMW?Mie imi place asta-mai ales -atentie -are 225cai putere sau 306KW.Site-ul pare serios si are sigla cu BMW-recomand cu lamaie sau castraveti .
http://www.autobmw.ro/masini-bmw/bmw-se ... -335i.html
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Dinoiu Alexandru
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mai 23, 2012 1:29 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de Dinoiu Alexandru »

Buna dimineata, imi pare rau ca a-ti avut probleme cu identificarea autoturismului pe site, astept de la dvs. ultimele 7 caractere din seria de caroserie (pm, mail,sms...-cum doriti) si reperele dorite.Momentam lucram la un nou site ce va fi usor de utilizat unde veti regasi si Mini , va vom da de stire imediat ce este gata.

Astept mesajul dvs.
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de adrian »

Astept pana cand va fi gata noul site.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Dinoiu Alexandru
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mai 23, 2012 1:29 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de Dinoiu Alexandru »

Efficient Services ofera serviciul de update si activare functii speciale pentru sistemele navigatie BMW si MINI

Compania Efficient Services ofera clientilor sau in premiera serviciu de update pentru sistemul de navigatie cu ultimele software originale BMW.

De asemenea se pot activa si diferite functii speciale ale sistemelor de navigatie originale dedicate masinilor BMW si MINI.

Sistemele utilizate sunt BMW Road Map Europe 2014, Road Map Europe Premium 2014, Road Map Europe Motion 2014 USB si Road Map Europe NEXT 2014-2015.

http://www.news.bmw-teile.ro/efficient- ... w-si-mini/

Date de contact
Adresa:
Bulevardul Timisoara Nr. 103-111, Sector 6 Bucuresti, Corp B4 Complex Bucuresti Construct

E-mail:
[email protected]

Telefon:
+40 723 773 889
+40 741 269 385
+40 748 385 269
Dinoiu Alexandru
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mai 23, 2012 1:29 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de Dinoiu Alexandru »

Reparatie Mini John Cooper Works R56

Echipa Efficient Services prezinta o reparatie dedicata versiunii de top din gama Mini.

Masina in cauza este un John Cooper Works care este creditat cu dezvoltarea unei puteri maxime de 211 CP dintr-o motorizare de numai 1598 cmc.

Cutia de viteze este una clasica manuala cu 6 trepte.

Conform producatorului masina de fata atinge 100 de km/h in doar 6,8 secunde, iar viteza maxima este de 238 km/h.

http://www.news.bmw-teile.ro/reparatie- ... per-works/

Date de contact

Adresa:
Bulevardul Timisoara Nr. 103-111, Sector 6 Bucuresti, Corp B4 Complex Bucuresti Construct

E-mail:
[email protected]

Telefon:
+40 723 773 889
+40 741 269 385
Dinoiu Alexandru
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mai 23, 2012 1:29 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de Dinoiu Alexandru »

Serviciul de revopsire totala pentru masinile BMW in cadrul Efficient Services

BMW Efficient Services ofera clientilor un serviciu de revopsire a caroserie la un nivel occidental.

Toate masinile care sunt demontate si caroseria este vopsita conform standardelor BMW din Europa de Vest.
Echipa noastra va asigura ca piesele si accesoriile utilizate de catre noi, sunt exclusiv piese si accesorii originale BMW si MINI , iar materialele utilizate in procesul de vopsitorie , respectiv: pregatire si vopsire ,sunt materiale de calitate superioara a caror garantie este confirmata chiar de numele producatorilor de materiale cu care lucram , respectiv : Standox si 3M.

Calitatea , priceperea , indemanarea si experienta noastra o puteti observa ca urmare a lucrarilor efectuate in trecut de catre aceeasi echipa, omogena de altfel, echipa care respecta aceeasi formula de lucru inca din anul 2004.

http://www.news.bmw-teile.ro/serviciul- ... -services/

Date de contact
Adresa:
Bulevardul Timisoara Nr. 103-111, Sector 6 Bucuresti, Corp B4 Complex Bucuresti Construct

E-mail:
[email protected]

Telefon:
+40 723 773 889
+40 741 269 385
+40 748 385 269
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de cristi o'RAL »

care ar fi costul pentru aceasta vopsire totala in cazul unui MINI Cooper R50?
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de razvan333 »

Am deschis si eu link urile cu reparatia MINI JCW si Vopsirea BMW...ma indoiesc ca alea sunt masini care circula prin Romania, la voi in service se scot placutele de inmatriculare la toate masinile? SE puteau acoperii numerele cu editarea foto, nu era nevoie de demontarea lor.MINI imi pare ca e model pt USA...fotografiile nu par a fi facute in Romanica. Nu sunt descrise si fotografiate operatiunile efectuate la cele doua masini. Pana si posturile de aici de pe forum, sunt luate cu copy paste de pe site.
Cat despre preturi, acestea sunt o mare necunoscuta...or fi clasificate ca Top Secret. Cristi, forget about it...o sa iti dea un pret la care mai pui 50 de bani si iti iei un MINI nou :mrgreen:
Calitate, pricepere, indemanare, experienta....haida-de...de unde atata lauda de sine? Lasati pe altii sa va laude.
No offence, nu am nimic personal cu initiatorul topicului, dar promovarea unor servicii fara detalii si cu copy paste, e indoielnica ;)
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BMW - TEILE ROMANIA

Mesaj de cristi o'RAL »

razvan, bmw-ul din poze are nr de Bucuresti, iar jcw cred ca e doar un poster :))))
eu cred ca trebuie sa scoata numerele daca le baga la vopsit, asa ar fi firesc, altfel iese tiganeala
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns