Sunt disperat va rog frumos ajutor!

Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sunt disperat va rog frumos ajutor!

Mesaj de cristi o'RAL »

nu cred ca se referea la tine :)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt disperat va rog frumos ajutor!

Mesaj de razvan333 »

Cristi a intuit :oops: Audi era masina directorului de la URW...si am gasit si una dim masinile lor de la distibutie :lol: :lol: :lol:
PS: am auzit ca mai sunt niste producatori: DES si RAL...foarte buni pe aftermarket ;) :mrgreen:
Fişiere ataşate
image.jpg
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sunt disperat va rog frumos ajutor!

Mesaj de cristi o'RAL »

RAL e doar un paletar de culori :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Sunt disperat va rog frumos ajutor!

Mesaj de adrian »

Deheleanu Adrian scrie:Imi pare rau ca nu ai o parere prea buna despre mine si sa stii ca voi plinge azi toata ziua in pumni din acest motiv:))) .Dar nu cred ca poti sa iti formezi o parere corecta despre o persoana pe care nu o cunosti aproape deloc ,intelegi? si faptul ca nu am auzit de URW si SPIDAN te rog sa ma scuzi eu nu folosesc aftermarket sunt prea sarac sa cumpar ceva scump si prost.Imi prezint public scuzele daca am pierdut ceva din vasta cultura automobilistica aftermarket.
Cu stima si maxima consideratie!
Te-ai suparat degeaba, Razvan clar s-a referit la mine,ma numesc tot Adrian,si Razvan ma cunoaste destul de bine,nu a facut nici o referire la tine.
Ca si informatie, marii producatori aftermarket sunt si producatori de piese de prima echipare pentru BMW,Opel, VW,etc.asta pentru ca BMW,VW,si altii nu fac discuri de frana, ambreiaje, casete de directie,elemente de suspensie si directie,pompe de apa, radiatoare,etc.le comanda de la un producator de incredere dupa specificatiile si cerintele lor de calitate, producatorul pune insa pe piesa si codul brandului auto.Ca sa te lamuresti, cel mai usor vezi ce scrie pe radiatorul de la masina ta daca nu a fost schimbat intre timp, cel original este produs de Hella, si are eticheta mare cu numele HELLA chiar deasupra ,usor vizibila.Hella este producator de prima echipare si aftermarket.
La franare, ATE,Brembo,Zimmermann sunt la fel prima echipare si aftermarket.
Ca sa nu mai zic de Bosch,Marelli,VDO Siemens la electronica.
Uite aici spre edificare doar ce aveam prin birou:(Bosch pentru Mercedes si MAN si ATE pentru BMW)
IMG-20140310-00160.jpg
IMG-20140310-00161.jpg
IMG-20140310-00162.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns