Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Avatar utilizator
Deheleanu Adrian
Membru nou
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mar 02, 2014 1:45 am
Localitate: Arad
Contact:

Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de Deheleanu Adrian »

Asa cum o spune si titlul este "PAREREA MEA" nu inseamna mare lucru dar eu cred ca e bine sa informez membrii forumului.
Adica in data de 6-7 martie vorbesc la telefon(in conditiile in care sunt din Arad) cu un domn Razvan de la (IN)Eficient Service informindu-l ca doresc sa comand o galerie de admisie pt un BMW e65 care piesa este destul de scumpa adica mai exact 2450 lei plus taxe transport.
Pana aici nimic neobisnuit, pana in momentul in care am comandat telefonic piesa si am solicitat o modalitate de plata ehh si atunci am fost informat de un domn Razvan ca in cel mai scurt timp voi fi contactat telefonic pentru a mi se da indicatii cu privire la modalitatea de plata.
Si iata ca au trecut deja 32 de ore si telefonul nu a mai sunat ......ahhhh scuze !a sunat dar nu de la Eficient service in conditiile in care mi s-a spus ca ei primesc piesa in 2 ore si la mine ajunge a doua zii.
Pai oi fi io Ardelean dar nu am atita rabdare si chiar aveam nevoie urgenta de piesa respectiva.
Asa ca am comandat-o la Arad la pretul de 2100 lei tot Originala si fara transport si ajunge luni.
:)))))))
NIHIL IMPOSSIBILIS ERIT!
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de cristi o'RAL »

nu esti banatean? :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de io's »

aradenii spun ca sunt ardeleni, timisoara e in banat cica aradul nu :lol:
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
mmneg
Viteza 4
Mesaje: 384
Membru din: Mie Sep 09, 2009 6:49 am

Re: Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de mmneg »

Poate l-a facut mama ardelean si acum sta la arad
'02 Cooper - for fun BACK TO US :D , replaced by '07 320d touring - for Sasha :D
Avatar utilizator
Deheleanu Adrian
Membru nou
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mar 02, 2014 1:45 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de Deheleanu Adrian »

Din cite stiu eu pe acest forum vb despre masini in speta Mini si BMW nu despre GEOGRAFIE.DAR hai sa va fac lumina pe harta ,Aradul este traversat de raul Mures pe una dintre parti se afla un cartier ce se numeste calea Romanilor ce este in nord de Mures cartier care este unit cu cealalta parte a Muresului printr-un pod fff vechi, care se numeste Aradul Nou si este la sud de Mures, la capatul podului era o cosmelie unde era Vama care actualmente este bar si se cheama La Vama Veche.Astfel ca partea din sudul Muresului unde locuiesc eu se cheama Ardeal iar partea din nord este Banat.
Sper ca acum am fost foarte explicit si nu veti mai face misto de mine ,Ardeleni si Ardeal.
No offense!
NIHIL IMPOSSIBILIS ERIT!
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de razvan333 »

Nu face nimeni misto de tine...pe forumul asta noi facem glume destul de des...tu esti nou si inca nu ne cunosti :P
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de cristi o'RAL »

vorbim despre ce vrem noi, pt ca e forumul nostru
mai vine din cand in cand unul ca tine care ne mai intrerupe cu chestii legate de MINI, dar eu zic ca ne descurcam bine, ca ii ajutam... de bmw nu stiu unde ai auzit :P

frumoasa povestea cu podul, n-o stiam, de aia e bine sa ai MINI, mai auzi lucruri noi. dar de ce partea de nord e banat si cea de sud ardeal? n-ar trebui sa fie invers?
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Deheleanu Adrian
Membru nou
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mar 02, 2014 1:45 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de Deheleanu Adrian »

Mai documenteazate si tu de ce este asa si nu invers!
NIHIL IMPOSSIBILIS ERIT!
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de razvan333 »

Hai ca s-a plictisit, Cristi...ardelenii nu au glume in program. Pune mana si documenteazate :mrgreen:
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Parerea mea despre BMW teile Eficient service

Mesaj de cristi o'RAL »

lasa ca vine adrian si tre sa stie el treaba asta :)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns