INMATRICULARI AUTO SI SERVICII LOGISTICA

Avatar utilizator
savudanielo
Viteza 2
Mesaje: 171
Membru din: Dum Dec 13, 2009 10:48 am
Localitate: bucuresti
Contact:

INMATRICULARI AUTO SI SERVICII LOGISTICA

Mesaj de savudanielo »

Salut tuturor,
Ma bucur ca a aparut aceasta sectiune pe forum si totodata salut initiativa celor care au introdus-o pe mymini.ro

In cazul in care va pot ajuta cu orice legat de inmatriculari (Auto, Moto, Ambarcatiuni). schimbare de numere, radieri, orice legat de Registrul Auto Roman, si multe altele nu ezitati sa ma contactati.

www.autohouseprest.ro
www.inmatricula.ro
Avatar utilizator
ph34pim
Viteza 3
Mesaje: 295
Membru din: Joi Noi 05, 2009 11:05 pm
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: INMATRICULARI AUTO SI SERVICII LOGISTICA

Mesaj de ph34pim »

Salut!

Situatia sta cam asa:
Masina (proprietatea mea) inmatriculata pe Bucuresti, rol fiscal (impozite si taxe achitate la zi), talon si carte de identitate pe Bucuresti. La acel moment aveam domiciliul in Bucuresti.
Intre timp (prin 2008, parca), mi-am schimbat domiciliul in Ploiesti, insa masina a ramas inscrisa tot pe Bucuresti, conducand-o de atunci si pana in prezent tatal meu. Acum intrevine problema: i-au furat talonul -> a obtinut dovada in acest sens, dar care nu are inscrisa nici o perioada de valabilitate (deduc ca o poate tine asa mult si bine...). Totusi, as vrea sa o inscriu pe Ploiesti.
Intrebarea este: daca se poate si cum anume: sa radiez masina de la rolul fiscal si din circulatie (Bucuresti) si sa o inscriu pe Ploiesti, obtinand talonul direct pe Ploiesti?!...
Daca ma poti ajuta, da-mi un semn, te rog sa stabilim ce si cum.
Multumesc,
Costin
Scrie răspuns