Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ammadeus
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iul 05, 2014 8:57 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de Ammadeus »

Salut,

merci pentru raspuns.
Ce inseaman asta in bani (inclusiv fulia)?
Avatar utilizator
voinea
Viteza 2
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:58 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de voinea »

vanzare fulie 350euro
montaj fulie o sa fie cam 100euro (dar poate ai si tu un service unde sa o faci)
soft pt stage2 350euro (cu fulie numim stage2 si e 450euro pe situl nostru)
soft pt stage1 fara fulie schimbata 300euro
Mini Cooper Clasic :: VW Golf 6 GTI :: BMW M2 F87
Tuning EDC17, MED17 ---> DA SE FACE!. Nu suntem mereu primii dar intodeauna suntem cei mai buni
Avatar utilizator
Ammadeus
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iul 05, 2014 8:57 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de Ammadeus »

Hmm, 800EURO pentru 30 de cai nu e asa de rau, dar mai bine imi iau un diesel si scot mai mult :)
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de cristi o'RAL »

pentru 30 de cai teoretici, pentru ca masina ta nu mai e noua, scoasa din fabrica
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de adrian »

Ammadeus scrie:Hmm, 800EURO pentru 30 de cai nu e asa de rau, dar mai bine imi iau un diesel si scot mai mult :)
Iti dai seama cum va merge Peugeotul dupa ce-i mai pui 30 de cai peste poneii aia care-i are din fabrica.Francezul nu e neamt,sa tii minte asta.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de mok »

SEBASTIAN_RC scrie:
voinea scrie:Recomand un test dyno inainte si dupa. Nu doar dupa pentru ca este mai relevant .
Dar accept dyno doar la Exelixis in Bucuresti sau Revo in Oradea.
Cum sa recomanzi cele mai "optimiste" dyno, chiar mai rau decat atat vazute, care pana si la masini stock dau valori mai mari?

care sunt cele mai "realiste" teste dyno? ? ? ,
exista teste pesimiste ? cele realiste sunt pesimiste ? :)
nu vad care e problema daca testele sunt facute in acelasi loc inainte si dupa iar pe noi ne intereseaza doar diferenta.
Avatar utilizator
voinea
Viteza 2
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:58 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de voinea »

E vorba si de respectul fata de concurenta si bunul simt. In alte locatii cu dyno (neamintite mai sus) sa masoara in minus masinile tunate la firmele concurente (sau de la non-firme caci exista pe piata sute de Dorei cu un laptop + o interfata OBD ce se numesc tuneri) asta doar ca apoi sa se prezinte clientului final o oferta noua de mai multi cai.

Sa stai pe forumuri sau pe postari de facebook doar sa arunci cu noroi in concurenta este total lipsit de profesionalism (ca sa nu zicem ca si de etica). Vrei sa te afirmi intr-o piata in care exista concurenti ce au 10 ani de activitate in fata ta? Dovedeste ca esti cel mai bun, arata prin sute de clienti ce-ti calca pragul. Dar poate societatea noastra e fan scandaluri si balci in loc de corectitudine si succese.


Nu va chinuiti domnule Sandu sa faceti "un raspuns" caci personal nu va voi mai raspunde. Castigati respectul clientilor si celorlati din piata si o sa deveniti cu adevarat un nume apreciat in bransa de ciptuning din Romania.
Mini Cooper Clasic :: VW Golf 6 GTI :: BMW M2 F87
Tuning EDC17, MED17 ---> DA SE FACE!. Nu suntem mereu primii dar intodeauna suntem cei mai buni
Avatar utilizator
Ammadeus
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iul 05, 2014 8:57 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de Ammadeus »

voinea scrie:vanzare fulie 350euro
montaj fulie o sa fie cam 100euro (dar poate ai si tu un service unde sa o faci)
soft pt stage2 350euro (cu fulie numim stage2 si e 450euro pe situl nostru)
soft pt stage1 fara fulie schimbata 300euro
Salut,

am si eu urmatoarea intrebare:

Acum ceva timp am discutat referitor la tunarea care se poate face pe S-ul meu si am primit oferta de 850 EURO pentru soft, fulie si montaj.
Cum se face ca pe site-ul TCM pretul este de 450 EURO pentru o crestere la aceeasi putere?

Multumesc anticipat pentru un raspuns la obiect.


Valentin
Avatar utilizator
voinea
Viteza 2
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:58 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de voinea »

Ammadeus> deoarece a scazut pretul fuliei destul de mult fata de acum un an. O fulie costa acum sub 200euro cu tot cu transport pana in Romania. "Kompressor-Rad 56,6 mm für Mini Cooper S - 1,6 Komp. (MY2002-2006) "

In pretul de pe site include softul optimizat + fulia . Se ajunge la minim 195cp (cifra de pe site dar chiar si 205-210cp !)

Datorita pretului mai ridicat multi clienti inca aleg varianta mai ieftina cu aprox 12-14cp castigati pastrand fulia OEM.
Mini Cooper Clasic :: VW Golf 6 GTI :: BMW M2 F87
Tuning EDC17, MED17 ---> DA SE FACE!. Nu suntem mereu primii dar intodeauna suntem cei mai buni
Avatar utilizator
voinea
Viteza 2
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:58 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ciptuning OBD / BDM / remapari - TCM TURBO

Mesaj de voinea »

Inca valabil aceasi activitate din toamna 2003.
Mini Cooper Clasic :: VW Golf 6 GTI :: BMW M2 F87
Tuning EDC17, MED17 ---> DA SE FACE!. Nu suntem mereu primii dar intodeauna suntem cei mai buni
Scrie răspuns