October Fest -Munchen

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

October Fest -Munchen

Mesaj de alinabiancapop »

La sfarsitul lunii septembrie in Germania, la Munchen are loc October Fest, eveniment de care cu siguranta ati auzit mare parte din voi.
Noi va propunem cu aceasta ocazie sa facem o excursie de aproximativ o saptamana care sa includa opriri si la Budapesta, Viena...etc.....si sa stam 2-3 zile in Munchen. Pentru a reduce costurile de cazare care in acea perioada in Munchen sunt duble, ne-am gandit sa stam in afara orasului, oricum si asa, trebuie deja sa rezervam locurile (pensiune, apartamente, vila....) plus locurile de la petrecere.

Cei din Austria, de pe forumul german mini2.info ne-au spus sa le zicem si lor care e traseul nostru catre Germania ca poate ni se vor alatura.

Cei care suntem pana acum interesati: eu :D , cristi, vali, toyu, luk&mok, strutzu, andrei ghegu, d4niela, antonio care e deja acolo

cine mai e 100% doritor va rog sa ne spuneti sa vedem ce variante de cazare gasim. in maxim doua saptamani ar trebui sa rezervam locurile si sa trimitem probabil avans .
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: October Fest -Munchen

Mesaj de khuti »

La asta cred ca ma bag si eu !!!! Chiar daca pana atunci nu imi voi achizitiona un MINI ... cu toate ca eu sper ca la vara poate poate ...
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: October Fest -Munchen

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Nu uitati de Tudor. :D
Imagine
Avatar utilizator
Sherpoaica
Membru nou
Mesaje: 45
Membru din: Mie Apr 14, 2010 8:29 am
Localitate: Bucuresti

Re: October Fest -Munchen

Mesaj de Sherpoaica »

vrem si noi :D :D :D
dar ffff important este costul calatoriei :?: :?: :?:
vrem detalii :!: :!:
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: October Fest -Munchen

Mesaj de tudor »

Vali Iovi scrie:Nu uitati de Tudor. :D
Hehe, multumesc! Problema e ca la inceputul lui octombrie am doua examene extrem de importante si nu cred ca voi putea veni.. :(
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: October Fest -Munchen

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Te luam cu japca... :lol: :lol: :lol:
Imagine
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: October Fest -Munchen

Mesaj de tudor »

:lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: October Fest -Munchen

Mesaj de alinabiancapop »

voi face zilele astea si un calcul de costuri
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: October Fest -Munchen

Mesaj de darksun »

alinabiancapop scrie:voi face zilele astea si un calcul de costuri
Da asta e cel mai important! Unii sunt mai saraci ca aia de pe strada! :lol: :lol:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: October Fest -Munchen

Mesaj de Grosos Antonio »

Costurile nu vor ajunge foarte mult. depinde unde vom gasi cazare. Benzina dus intors ar ajunge cca 300 euro de masina, acum depinde cat consuma. Eu am scos 300 CJ-MUC-CJ cam 3 plinuri trebuie facute pe directie. De restul poate urca pana la 100 euro de pers pe sejur. Depinde de oferta de cazare primita. Ce e foarte important sunt banii de bere. anul trecut a fost 8,90 Euro berea la 1 litru (Reteta speciala pentru Oktoberfest ce are cca 7% - 9% VOL). Pentru Tudor e de ajuns juma' de bere:))

Vreau sa stiu macar potentiali doritori si perioada in care ati vrea sa veniti. Oktoberfest-ul se tine intre 17 Sept si 4 Okt. Se tine intre orele 11 si se inchide la 23. Trebuie facute rezervari la corturi pentru ca suntem mai multi, si seara e balamuc. Speram sa mai gasim ca de obicei rezervarile se fac cu ani inainte. Gen 2009 s-au facut pentru 2011 si 2012. De alea am sa ma ocup eu daca pot. Daca nu, fiecare cu norocul lui. Asta e pentru seara. In timpul zilei avem posibilitatea de a gasi locuri. dar seara e cam greu.. Ganditi-va care vrea sa vina.

Tudor! Tu nu ai cum sa lipsesti. Faci parte din grupa....
Rezervarea trebuie platita pentru cateva massuri de bere (halba de 1litru) si cateva portii de mancare...
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Scrie răspuns