caut sa cumpar mini 2004+

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de io's »

de preferat cooper
sa nu fie arginitie sau verde (insa chiar si asa nu as refuza vreo oferta tentanta)
nu sunt pretentios la dotari dar macar sa aibe strictul necesar
sa fie fabricata min 2004 insa daca masina arata ft bine si are km putini nu refuz nici mai veche
prefer sa nu fie revopsita, mai bine o vopsesc eu daca are zgarieturi
sa nu prezinte semne majore de uzura la interior
sa nu aibe mai mult de 75-80k km (fara rabat) eventual daca masina are istoric e si mai bine.


suma disponibila pt achizitionare este de ~+/-7,5k €

daca este cineva care are o masina de vanzare care se incadreaza cerintelor mele il rog sa-mi trimita cateva poze la o rezolutie bunicica (eventual un mic filmulet, am vazut ca mai nou se foloseste mai ales daca vanzatorul si cumparatorul nu sunt din acelasi oras) din mai multe pozitii la masina, atat exterior cat si interior/portbagaj/motor, eventual insistat pe zonele unde prezinta uzura, la adresa de e-mail : [email protected] eventual si un numar si nume de contact

bafta la vanzare!!! :lol: astept si provincia
Ultima oară modificat Vin Mai 07, 2010 8:53 am de către io's, modificat 1 dată în total.
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de cristi o'RAL »

provincia n-ar da un cooper pe 7500E chiar daca are 100.000km si e din 2003 :lol:
chiar asa foame mare e sa ajunga o masina buna 7500E?! iti urez succes... dar mi-e greu sa cred ca gasesti ceva atat de bun cum iti doresti tu la 7500e :roll: ...poate doar daca e negru :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Negru?! :lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de io's »

nu am spus ca vreau o masina noua, perfecta..
orice masina care are cativa ani in spate are unele bube/chichite (mai mult sau mai putin) mai ales in tara noastra popupala in majoritatea de maimute :P si asfaltata cu noduri. eh.. eu caut o masina cu cat mai putine bube posibile
sunt ft putini cei care au grija de masina si nu o neglijeaza din toate punctele de vedere iar aceia nu pot cere valoarea adevarata a masinii datorita pietei.
iar pretul... eu atat consider ca face un mini de 5-6 ani cu cateva zeci de mii de km la bord :D
si sa nu uitam ca romania se adanceste in criza (SA TRAITI BINE!!!)

nu caut neaparat mini (dar mini este cam pe primul loc) caut o masina medie/mica pt ca e o necesitate la mine in familie. BTW cineva s-a gandit ca mai pot pune ceva bani sa cumpar masina nou? adevarat... nu mini :)

PS: credeam ca numai pe bmwclub sunt carcotasi.... ah .. am uitat , mini tot un fel de bmw e :D


asadar... bafta la vanzare! :P
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de alinabiancapop »

hahahhhaha cat umor pe cm patrat..... dar nu stiu de ce nu rad..... :|


toti cei care citesc acest topic va rog sa raspundeti doar dc aveti ceva de vanzare ce se incadreaza in cererile de mai sus, si strict la subiect, datorita ironismului manifestat de io's nu consider ca au rost alte raspunsuri ca se pare ca omu nu suporta pareri

Comitetu' naspa de bmw-isti


PS: un sfat.... DON'T DRIVE WHAT U CAN'T HANDLE ;)
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de io's »

ironism??? ti se pare! .. cred :)

multumesc de sfat dar ce conduc eu pot sa handle ;)

cred ca ironia e in alta parte


PS: nimic din ce am zis mai sus nu a fost cu rautate ;)
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de cristi o'RAL »

ironism era "poate doar daca e negru" :D
io's... ideea era ca la 7500e ai mari sanse sa iei doar o buba... vezi masina pe care a vandut-o dany si care e din nou la vanzare. deasemenea, poate ai noroc si poti sa fii Kemy2.
de vandut nu vinde nimeni nimic aici, doar tu incerci sa cumperi, fapt pt care iti urez inca o data succes, sper sa nu iei o buba. paralela cu provincia si cooper-ul de 100.000km era pur intamplatoare, un exemplu care sa iti arate ca masinile bune nu le cumperi doar cu 7500e, dar pana la urma e doar parerea mea. cred ca pentru un mini ai nevoie de putin mai mult, ca sa fie bun, altfel il cumperi pe ala NEGRU.
iar daca tot pui problema de carcoteala bmw-ista... vezi ca o sa apara un nou model pe piata auto, intitulat cat se poate de sugestiv, foarte potrivit pentru ce iti doresti (clasa medie/mica), te incadrezi si in 7500e, iti raman chiar bani buni, se numeste "CITY"
;)

PS: s-ar putea ca si textul de mai sus sa para ironism, dar sincer, chiar incerc sa dau un sfat :lol:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de io's »

am scris aici in ideea ca, fiind forum de profil monomarca, sunt si alti cititori care nu sunt neaparat membrii, eu stiu ca suma nu e ft mare insa criza e criza si ma bazez pe asta :D (si nu, nu sunt jidan :mrgreen: ) , mini nu e o prioritate insa daca pot lua la suma asta de ce nu. piata auto e moarta, nu se misca nimic.. sau aproape nimic, se fac doar combinatii ft ft rar se fac tranzactii cash ;) iar cine are nevoie de cash..... face compromisuri :mrgreen:

buba nu am cum sa iau pt ca meseria mea de baza este umblatul printre fiarele masinilor deci e exclus :D


:) orice sfat e binevenit
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de alinabiancapop »

piata auto second hand se misca bine din punctul meu de vedere, si chiar stiu ce vorbesc la capitolul asta ;) , insa MINI intra in categoria masinilor care nu se vand repede pt ca nu sunt multi doritori de MINI din cauza costului de achizitie mai ridicat, costului de intretinere, consum, din cauza necunoasterii istoriei si lipsei de pasiuni. criza .....criza.....visezi dc iti cauti un MINI ieftin vandut din motive de criza mai ales aici pe forum :lol:
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: caut sa cumpar mini 2004+

Mesaj de mok »

http://mymini.ro/viewtopic.php?p=9258#p9258

observatie privind criza:
de la "printre otiuni ar fi numai "S"" ai trecut la "de preferat cooper"
Încuiat