vand Tire Mobility Set

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: vand Tire Mobility Set

Mesaj de darksun »

Well runflat presupune talon intarit ca sa poti sa mergi pe el. Deci sunt cam 90% sigur ca acel mobility set este pentru cauciucuri normal, nu vad utilitatea la runflat.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: vand Tire Mobility Set

Mesaj de mok »

ok
eu te cred , doar ca nu eram atat de sigur ca tine , doar 75%
Avatar utilizator
coop
Viteza 2
Mesaje: 103
Membru din: Mie Sep 30, 2009 6:06 pm
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: vand Tire Mobility Set

Mesaj de coop »

darksun scrie:Well runflat presupune talon intarit ca sa poti sa mergi pe el. Deci sunt cam 90% sigur ca acel mobility set este pentru cauciucuri normal, nu vad utilitatea la runflat.
Scuze ca imi bag si eu nasul... dar... logic este daca faci pana chiar cu RF-uri sa poti sa-ti repari "gaurica" in cazul in care este ceva superficial si nu necesite un service de roti specializat. apoi daca mergi cu RF-ul cei 80 de km uzezi cauciucul. ei garanteaza ca in cei 80 de km (in functie de producatorul gumei) tu poti sa mergi pe acel pneu - doar ca in cei 80 de km tu nu mergi pe perna de aer ci pe intaritura gumei. In concluzie este foarte bine sa ai la tine un compresor si un tub de solutie pentru gaurici mici ce poti sa le astupi si sa mergi ca si pana in acel moment fara probleme. sincer eu sunt mult mai increzator in solutiile de acest tip decat in peticile puse la orice vulcanizare din RO. recomand altfel sa nu cumparati solutiile de la peco-urile din RO ci de afara pentru ca-s de calitate muuuuuult mai buna. eu am avut placerea sau neplacerea sa procur un tub care nu avea presiune in el. sigilat fiind.
coop
Avatar utilizator
g.adamov
Viteza 1
Mesaje: 53
Membru din: Vin Ian 01, 2010 12:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vand Tire Mobility Set

Mesaj de g.adamov »

Multumesc Marius pentru informatii, am facut si eu comanda pe internet pentru un T M Set
Astazi sunt cel mai bun!
Avatar utilizator
ToyCooper82
Moderator
Mesaje: 1741
Membru din: Mar Dec 15, 2009 4:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: vand Tire Mobility Set

Mesaj de ToyCooper82 »

apropo de tire mobility set sau spuma aceea care se introduce prin ventil stiati ca aceea solutie face in asa fel anvelopa ca la urmatoarea pana sa nu mai poti introduce aceea substanta si sa schimbi definitiv anvelopa? un vecin de al meu a patito si sincer l-a cam usturat avand in vedere ca are TURANZA 245/50/R18 a aruncat guma si a inlocuito! cu una noua!

deci intrebarea mea pt ce TIRE MOBILITY SET? parerea mea este ca da este accesibila pt anvelope si le transforma intr-un fel de run flat! nimik mai mult!
adevaraul este ca este foarte practic sa ai un asemenea dispozitiv cand te gandesti cat spatiu ocupa fatza de o jata de rezerva si cum MINI are acele stupide jenti si bune de folosit pana la urmatoarea vulcanizare acelasi lucru face si acest KIT!

RUNFLAT are CALITATE ridicata / pretz ridicat, fiecare poate decide cu ce sa isi incalte jantele!
parerea mea este 100%
MINI Cooper R50,
S exterior
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vand Tire Mobility Set

Mesaj de cristi o'RAL »

eu as folosi kitul cu cauciucuri normale pt ca sunt mult mai ieftine si mai usoare, iar dupa ce fac pana ma duc la vulcanizare sa il dea jos si sa il curete, sa il vulcanizeze, si apoi il pun din nou. Ce rost ar avea sa merg cu un cauciuc dezechilibrat?
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: vand Tire Mobility Set

Mesaj de mok »

kit - ul s-a dat !!!!!
(lui Vali)
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: vand Tire Mobility Set

Mesaj de darksun »

mok scrie:kit - ul s-a dat !!!!!
(lui Vali)
Daca s-a dat atunci aici se inchide.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Încuiat