Fiat 500

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Fiat 500

Mesaj de Papa Smurf »

Masinile facute pt UK au ceva diferit fata de masinile facute pt Ro / Germania etc ?

Intreb asta pt ca UK in foarte multe cazuri e pe aceeasi “lungime de unda” cu SUA… si la masinile din SUA apar diferente: caroseria e mai grea pt ca are mai multe bari sudate pe lateral pt siguranta; insa marea problema apare la schimbatul pieselor pt ca, cheile nu se potrivesc… sunt in inchi; piesele din nou nu se potrivesc, bataie de cap iti dau pana si telescoapele pt ca la aceeasi masina model american nu ii poti pune telescopul de la modelul european.

PS: jazmania -ai un mesaj privat
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Fiat 500

Mesaj de khuti »

si mie imi place asta mica ... si pretul mi se pare super OK !

Spor la vanzare !!!
Open your mind ! ;)
jazmaria
Membru nou
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 28, 2010 3:25 pm
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Fiat 500

Mesaj de jazmaria »

buna! intr-adevar, pentru S.U.A modelele sunt diferite insa pentru uk doar in anumite situatii... aceasta despre care vorbim, a fost doar cumparata de acolo. s-a putut foarte putin negocia pretul. mai exact, unele dotari extra au fost incluse ca pentru un model economic( de baza). fiatul a fost cumparat prin reteaua PICCADILLY , daca ai fost in Londra , stii despre ce este vorba, si comandata special cu volan pe stanga si in acest caz masina a fost adusa din Italia( modelul fiind de putin timp aparut nu aveau si aceasta versiune pe stoc). in UK se pot cumpara atat masini cu volan pe stanga cat si pe dreapta. multe companii de transport din anglia , spre exemplu, au in majoritate camioane cu volan pe stanga...pentru ca ele ruleaza mai mult pe continent. cat priveste sistemul metric, este ca cel de la noi. eu a trebuit sa desfac ecranul protector al ceasului si sa dezlipesc un colant pe care mi se afisa viteza in mile. era deranjant noaptea cand lumina ceasului fiind foarte puternica, faceau ca cele 2 indicatoare sa se suprapuna ciudat si sa ma deruteze.
jazmaria
Membru nou
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 28, 2010 3:25 pm
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Fiat 500

Mesaj de jazmaria »

khuti scrie:si mie imi place asta mica ... si pretul mi se pare super OK !

Spor la vanzare !!!
multumesc! intr-adevar, e un pret bun. daca aveti curiozitatea sa va uitati pe sit-urile de profil, veti observa preturile variind intre 9000 si 10000 euro...+ sau _
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Fiat 500

Mesaj de khuti »

pai chiar m`am uitat de curiozitate ! ai un pret mai bun ca a mea :D
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Fiat 500

Mesaj de Papa Smurf »

hai sa nu exageram :) preturile la fiat 500 le stiu pt ca de cand a aparut acest model prietena mea e innebunita dupa el....si tot cautam ceva frumos si ieftin :)
la 9-10 mii ai de unde alege modelul cu motor mai mare, plafon de sticla, varianta lounge.
la 7-8 mii sunt variantele cu motor 1400 cmc pe la 20.000 km...cu AC

intr-adevar e un pret bun 6500, insa nu ff bun tinand cont ca nu are climatronic si are deja aproape 70.000 km in 2 ani :)

oricum, e posibil sa venim pana in PN sa-l vedem... te anunt.
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
jazmaria
Membru nou
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 28, 2010 3:25 pm
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Fiat 500

Mesaj de jazmaria »

ok . va astept. avem in oras unul cu plafon...acel albastru foarte deschis.. dar e cheala. si jantele sunt de tabla. a costat nou undeva in jur de 10000. asta a mea, cu pret negociat , a costat 14850 euro . arata-mi macar una sub 7000 ( neavariata ) chiar varianta lounge. ;)
jazmaria
Membru nou
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 28, 2010 3:25 pm
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Fiat 500

Mesaj de jazmaria »

spuneai ceva de motor mai mare... pai la modelul asta sunt si niste dezavantaje... daca e diesel e ok desi ..la gabaritul ei un motor greoi, diesel.... la cel de 100 cp ai consum mai mare si bracajul inexplicabil de mic.. adica intoarce in 11m pe cand asta de 70 cp in doar!!! 9m !!! e pana la urma o masina care cere pretentii in zonele urbane...
jazmaria
Membru nou
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 28, 2010 3:25 pm
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Fiat 500

Mesaj de jazmaria »

luk scrie:De vanzare - Fiat 500 1.2 sport, 2008 pret 6500 euro

Cumparata din UK,
- jante aliaj, piele, dublu servo,abs,a/c,
- volan si scaun reglabile pe inaltime,
- geamuri si oglinzi electrice si cu degivrare,
- 8 airbags, sistem antiincendiu, reperare gps cu imobilizator,
- senzori ploaie si lumini
- radio+mp3+suport windows mobile pentru memory stick, iPod, minicard,
- comenzi vocale si pe volan, bluetooth, multe alte optiuni...pret 6500 euro
- mentiune: o mica fisura in parbriz

Telefon: 0723.508.796; 0741.409.491 (Ionut)


Fişierul ataşat 003.jpg nu mai este disponibil
Fişierul ataşat 007.jpg nu mai este disponibil
Fişierul ataşat 008.jpg nu mai este disponibil
Fişierul ataşat 009.jpg nu mai este disponibil
Fişierul ataşat 004.jpg nu mai este disponibil
Fişierul ataşat 005.jpg nu mai este disponibil
Fişierul ataşat 006.jpg nu mai este disponibil

p.s. Masina este a fratelui meu (pe care unii l-au cunoscu deja), urmeaza ca intr-o luna sa plece din Ro
Fişiere ataşate
15.jpg
masina are acum pretul de 7300 euro . daca nu se vinde in maxim 2 sapttamani, pretul va fi 8500 euro
masina are acum pretul de 7300 euro . daca nu se vinde in maxim 2 sapttamani, pretul va fi 8500 euro
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fiat 500

Mesaj de io's »

deci daca masina nu se vinde creste pretul? parca am mai intalnit asta pe un forum, cred ca e o moda. :?
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Încuiat