Sfat achizitie mini!

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de darksun »

Zic sa mai astepti. Sunt sigur ca vor fi oferte cu MINI-uri cu jante pe 17 si mai multe optiuni aduse din Germania! Tot ce trebuie e sa ai rabdare! :mrgreen:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de mok »

sunt de acord cu darksun ;)
si eu as astepta
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Ionut nu-ti dau sfaturi cum sa-ti cumperi masina,regulile sunt generale ca la orice cumparare de autovehicul second hand.Iti spun simplu doar atat:Mi-am cumparat masina cu sufletul nu cu cap. :D
Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de alinabiancapop »

Ionut eu trei luni am stat pe internet pana am gasit-o pe a mea.....si crede-ma ca am fost foarte tentata sa iau altceva doar sa imi vad masinuta acasa. Acum nu imi pare rau ca am asteptat atat. Deci.....rabdare ;)
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de mok »

noua ne e usor acum sa vorbim de rabdare :D

eu am urmarit o luna in Romania, si pe urma m-am hotarat s-o aduc din Gremania
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

La mine a fost altfel. :lol: Dragoste la prima vedere. :D
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de darksun »

Masinutza mea la vanzare! :(

http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?I ... set%253D15

Vrea sa scoata un profit, eu i-am dat-o cu 6000! :lol: :lol:

Care vrea o masina ingrijita si care merge sooper poate sa se bage! 8-) Doar daca a schimbat caseta de directie!
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Ionut
Membru nou
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 3:38 pm

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de Ionut »

Am rabdare, chiar vreau sa-mi iau ceva care sa ma multumeasca pe deplin :D, acum voi fi mai rapid decat concurenta, verific site-urile mai des, sa nu-mi mai fie luata de sub nas :D

@Vali: iti dai seama ca si sufletul meu zice cooper S, dar buzunarul zice sa tai S-ul :). Anyway, superba masinuta ta :P. De a Biancai nici nu mai vorbesc....

@darksun: acum are 150.000 .... mi se pare cam mult.. tu la cati km ai dat-o, si ce probleme mai avea, sau ar mai putea sa apara? (PS: nici mp3-ul sony nu-mi place ft mult, nu se potriveste cu spiritul masinutei...)

A mai aparut un mini cu cutie automata.... de ce sa-ti iei cutie automata pe mini?

Inca ceva, mai are cineva mini cu peste 100.000? apar probleme majore.. sau e doar un prag psihologic?

PS: multumesc tuturor pentru ajutor :D
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de darksun »

Ionut, 150 000 de km nu se simteau deloc. Eu i-am dat-o pe tot la 150 000 de ci nu cred ca a mers mult cu ea. Probleme : Cateva zgarieturi, batea ceva la roata dar omu a zis ca a rezolvat, trebuia schimbata caseta de directie. Aia era cea mai mare cheltuiala. In rest masian mergea impecabil. Am bagat 3000 de euro in ea. Este efectiv impecabila cum i-am dat-o. Totul nou, defapt vezi in poze in ce stare e masinuta. Moturul nu avea nici cea mai mcia problema am bagat numai Castrol Magantech in ea.

Cat despre mp3, are USB, asta m-a interesat cel mai mult la el. Nu aveam ce pune altceva, oricum e in ton cu interiorul.

PS. Am toate facturile cu tot ce s-a facut acasa. Daca te hotaresti sa o vezi, pot sa-ti ofer toate reparatiile. Si am uitat nu merge benzina, cateodata indica bine, cateodata nu. Sunt sigur ca daca vb cu el ti-o lasa ieftin rau la cati KM are.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Ionut
Membru nou
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 3:38 pm

Re: Sfat achizitie mini!

Mesaj de Ionut »

darksun: suna foarte tentant ce zici tu. Avand in vedere ca ai investit atatia bani, presupun ca nu ar mai ramane multe costuri pe seama mea.. totusi km aia ma fac sa am indoieli.. nu stiu cam cati km tine un mini, si sincer in momentul de fata iti dai seama ca nu ma gandesc sa o schimb prea curand..
tu de ce ai dat-o?
si directia, in caz ca nu a rezolvat-o cam cat ar costa?
ah, si zgarieturi.. ce inseamna zgarieturi? 1-2cm, 10cm? 1-2 zgarieturi sau mai multe?
Scrie răspuns