Nelamuriri asigurare casco la MINI

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
BIANCA
Membru nou
Mesaje: 41
Membru din: Lun Sep 14, 2009 11:18 am

Nelamuriri asigurare casco la MINI

Mesaj de BIANCA »

Salut tuturor, scuze ca nu am postat poze dar o sa o facem in acest week-end, e murdara si sta in curte neinmatriculata inca.
Am o intrebare pentru ca sunt intr-o mare dilema.
Miniul nostru este impecabil cu 50.000 de km, este cooper rosu cu alb de 120 de caluti.
Este primul model fabricat si anume din 2001.
Ma lovesc de urmatoare problema, am dat pe masina 6200 de euro si ma gabdesc daca sa o asigur sau nu, mai exacat daca e rentabil. Ofertele primite sunt in plaja de 580 si 1400 la Alianz cu multe diferente si multe chichite ascunse in contracte.
Voi ce parere aveti?

Nu stiu cat costa piesele in general si daca exista si elemente de caroserie de noi in eventualitatea unui accident.

Va multumesc.

Te rog sa scrii cat mai corect gramatical si sa folosesti , si . Astfel colegii de pe forum vor intelege mai bine problema de care te lovesti. Multumesc de intelegere, Dark
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: ASIGURARE MINI MAI VECHI DE 7 ANI

Mesaj de darksun »

Buna Bianca,

Ideea este ca putine firme mai fac asigurare casco la masina asa de veche. Totusi gasesti si da merita mai ales in Bucuresti unde e haos. Totusi nu te arunca la Allianz-Tiriac, costa o avere desi sunt foarte profesionisti.

In caz de accident, da gasesti piese noi la orice dealer MINI. Problema consta in faptul ca sunt foarte scumpe. Deci reparatia s-ar putea sa te duca la pretul care ai dat pe masina cand ai cumparat-o. Parerea mea este sa sti daca te expui mult la risc de accident, adica daca mergi calm sau sportiv. Sincer, eu recomand casco daca mai apuci sa-ti faci (masina face 9 ani in curand) dar daca este o suma mare nu stiu daca totusi vrei sa dai atatia bani. :?
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Nelamuriri asigurare casco la MINI

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Incearca sa vorbesti cu blowwind aici pe forum,lucreaza in domeniu si te poate lamurii cel mai bine. ;)
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nelamuriri asigurare casco la MINI

Mesaj de darksun »

~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Scrie răspuns