service MINI

Avatar utilizator
Robert Ion
Membru nou
Mesaje: 25
Membru din: Joi Apr 13, 2017 10:19 pm

service MINI

Mesaj de Robert Ion »

Buna ziua! Ce service pentru MINI Cooper imi recomandați? (In Bucuresti). Mulțumesc!
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: service MINI

Mesaj de adrian »

Mini Garaj, ia legatura cu user Sharpe.tf 0722510604,Marian Neacsu
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Cristache
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Mar Apr 25, 2017 4:52 pm
Localitate: Bucuresti

Re: service MINI

Mesaj de Cristache »

Recomand Sharpe cum a zis si dl. Adrian
Annne
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 25, 2022 9:51 pm

Re: service MINI

Mesaj de Annne »

Buna dimineata! As dori sa imi cumpar un Mini Cabrio Roadster, 2018, 136 cp, 1499 cmc, benzina, cutie automata, cca 18 000 km. As dori sa ma ajutati cu informatii legate de revizii: la cati km se fac, cam care ar fi costul acestora. Ma intereseaza ca reviziile sa fie facute numai cu piese de origine si nu after-market. Stiu ca fiecare masina are indicatiile ei, acesta ar fi primul meu Mini - nu vreau sa ma arunc orbeste inainte si sa imi cumpar o masina pe care sa nu imi permit s-o intretin. Sunt ceva aspecte tehnice carora ar trebui sa le acord o atentie mai speciala la achizitie? Sunt probleme specifice motorului pe benzina? (nu doresc recomandari pentru diesel, acest motor este exclus). Masina urmeaza sa fie luata de la o reprezentanta BMW din Germania.Va multumec anticipat!
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: service MINI

Mesaj de Sharpe »

Motor in 3 pistoane turbo bmw , revizii la max 15000 sau un an , consumabile Man si fara ulei bmw ..... Masina nu mai are nimic din personalitatea MINI e un bmw curat , recomand service_uri specializate bmw
.......ghost...
Annne
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 25, 2022 9:51 pm

Re: service MINI

Mesaj de Annne »

Va multumesc pentru raspuns!
Scrie răspuns