Intrebari privind achizitia unui R53

Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari privind achizitia unui R53

Mesaj de razvan333 »

Exact ce am spus si eu in mai putine cuvinte...ia una intreaga :D
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Alex-T
Membru nou
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 19, 2014 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari privind achizitia unui R53

Mesaj de Alex-T »

Inteleg, pai atunci renunt la lovituri si mai caut sa vedem ce pica. Timp este destul deoarece eu am in plan prin Iunie sa fac un drum pana acolo, dar imi place sa caut din timp sa analizez optiunile. Daca iau o masina nu e acelasi lucru ca o jucarie si daca nu-mi convine o duc inapoi la magazin sau o dau usor. Deci trebuie sa fie perfecta :D
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari privind achizitia unui R53

Mesaj de cristi o'RAL »

in cazul asta degeaba cauti din timp, ca se poate vinde pana ajungi tu :)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari privind achizitia unui R53

Mesaj de razvan333 »

Pai daca trebuie sa fie perfecta de ce vrei sa iei una lovita? Cumva, te contrazici :mrgreen:
Ma scuzi, dar nu cumva tu vrei sa fie si ieftina si buna....samd?
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Alex-T
Membru nou
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 19, 2014 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari privind achizitia unui R53

Mesaj de Alex-T »

Ma refeream la optiuni sa fie perfecta la tabla nu ma intereseaza pentru ca se poate repara.
Avatar utilizator
MyFirst
Viteza 1
Mesaje: 93
Membru din: Lun Mar 05, 2012 11:02 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Intrebari privind achizitia unui R53

Mesaj de MyFirst »

Salut.
Legat de navigatie, chiar si cele mai updatate harti iti vor arata doar drumurile principale (DN-uri) iar in oras e moarta. Singurul loc unde isi va face treaba asa cum trebuie este in afara tarii, de la Ungaria mai departe... Eu am avut navigatie, si in afara de faptul ca ai un ecran interesant pe consola, care iti poate arata coputerul de bord, nu e nimic interesant. Mai bine iei un Mini care sa aiba cele 4 ceasuri pe consola centrala.
Referitor la masina lovita, sau nu, sunt de parere ca mai bine iei una neatinsa, cu istoric verificabil. Te poti trezi cu defecte "mascate" sau cine stie ce alte surprize. Ca orice masina, are cateva bube la care trebuie sa fii atent cum ar fi garnitura de la baia de ulei, se duce pe la 100.000 + km, simeringurile de la cutie/arbore si rulmentul de la compresor. Masinuta e ca un cart, o sa fii placut surprins de performantele ei. Intretinerea nu mi s-a parut foarte scumpa iar odata ce o pui la punct, nu vei mai avea probleme.
Spor in alegerea masinii, sper sa dai de una care sa te multumeasca!
I don't drive too fast, I fly too low!
Scrie răspuns