GPL pe Mini Cooper S R53 ?!

Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: GPL pe Mini Cooper S R53 ?!

Mesaj de cristi o'RAL »

eu cred ca ai inteles foarte bine ce vreau sa zic ;)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: GPL pe Mini Cooper S R53 ?!

Mesaj de adrian »

bobyV scrie:exista Polo de 1.3 ? ce fraier sunt , daca as fi stiut .. :idea:
Cate vrei, bani sa ai,e vorba de Polo Mark II aspirat , benzinar de 1,3 si Polo MarkII 1,3 GT G40, supraalimentat, de 133CP verSIUNE 1987.Nu mai zic de Polo Mark I, diesel de 1,3, pe toate drumurile.Si altele!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2179
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: GPL pe Mini Cooper S R53 ?!

Mesaj de Sharpe »

sa vezi ce alearga cu 180 pe gpl, cred ca R53 zboara
nu te pune cu invidiosii si pricinosii de pe forum :lol:
.......ghost...
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: GPL pe Mini Cooper S R53 ?!

Mesaj de cristi o'RAL »

normal ca zboara, e aproape ca un motor de avion
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
bobyV
Membru nou
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mar 25, 2015 3:25 pm
Localitate: bucuresti

Re: GPL pe Mini Cooper S R53 ?!

Mesaj de bobyV »

cristi o'RAL scrie:de ce i-ai mai luat S daca tii la consum?! n-are nici un sens...
trebuia sa ii iei polo de 1.3
Nu faptul ca eu ma gandesc si la consum nu are sens ci intrebarea asta. 16l/ 100 km in conditii de mers normal in oras este mult pentru o masina care pana la urma nu trage spectaculos cu cei 163 cp. Ca si comparatie mai conduc un 130i care consuma 14l la mers normal in oras dar are cu 100 cp mai mult . De aici pleaca interesul meu ptr gpl pe R53 .
Si poate intrebarea asta cu de ce S daca tin la consum avea in cel mai bun caz un sens cu ani buni in urma dar cum de cativa ani exista masini sport care ies din fabrica cu optiune de instalatie GPL ( ex Golf GTI ) , de ce nu m-as gandi sa montez una chiar pe cooper S ?! ar avea vreun sens sa te intrebi de ce vrei gaz pe Golf GTI cand iese din fabrica cu asa ceva? .. uite ca este important sa mergi economic chiar si cu o masina sport. Daca vrei sa fugi treci pe benzina , nimic mai simplu.
Problema ramane daca exista o instalatie potrivita pentru masina asta ..cam asta e ideea topicului, nu polemica pe tema alegerii unui Mini Cooper S in detrimentul unui Polo ..fie el si cu motor de 1.3 :)
Mini Cooper S R53
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2179
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: GPL pe Mini Cooper S R53 ?!

Mesaj de Sharpe »

da ,exista instalatia potrivita ....
am vazut montaj pe BMW 745 , mai multe detalii ,cauta Andrei GPL service situat prin Colentina
.......ghost...
Avatar utilizator
sej
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Vin Mar 13, 2015 4:49 pm

Re: GPL pe Mini Cooper S R53 ?!

Mesaj de sej »

Nu este foarte mare diferența intre 130i si cooper s, mai sunt si aproximativ 100cp diferența si 1400cmc... Probabil E vorba de senzatie, eu am un 120d 177cp si sincer, pare ca trage mai tare, pare doar, in realitate probe din mers si de pe loc etc il fac praf din toate pozitile cu mini...
Scrie răspuns