Perioada asteptare livrare masina

Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Perioada asteptare livrare masina

Mesaj de gabip »

Din experienta recenta a achizionarii unui masini noi, merita sa intrebi si alti dealeri, din alte orase, atat pentru un pret mai bun, cat si pentru un timp de livrare mai mic (sau, cine stie, poate chiar din stoc/showroom). Am vazut ca au preturi bune la cursele low-cost cu Bucurestiul, de exemplu, asa ca, daca pleci dimineata, in 2-3 ore esti la dealer si seara esti acasa :D

@Cristi: Pai si de ce nu e sectiune separata ? Sau nu o vad eu ? :D
Imagine
id_agnostic
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Mar Apr 12, 2016 9:08 am

Re: Perioada asteptare livrare masina

Mesaj de id_agnostic »

Buna idee.
Mersi!
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Perioada asteptare livrare masina

Mesaj de cristi o'RAL »

@gabi: nu e... n-a fost sa fie, aia care se ocupa sa faca n-au facut, iar andrei nu se omoara cu forumul :)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: Perioada asteptare livrare masina

Mesaj de Luce »

Eu cred ca f56 este super tare!

Luce
carutasu
Membru nou
Mesaje: 31
Membru din: Mie Apr 24, 2013 9:37 am

Re: Perioada asteptare livrare masina

Mesaj de carutasu »

60-90 de zile este perioada de asteptare, teoretic. Mai mult nu ar avea de ce sa dureze decat daca apare o restrictie, comunicata de catre producator pe o anumita dotare intre timp, dar sunt cazuri rare.
AdrianTC
Viteza 1
Mesaje: 93
Membru din: Dum Noi 22, 2015 1:54 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Perioada asteptare livrare masina

Mesaj de AdrianTC »

Buna,

Nu sunt asa multi fani MINI F56 pe aici in primul rand ca e nou si foarte scump, la fel ca orice MINI nou. Aici majoritatea au MINI-uri mai vechi. Cred ca media e 10.000 Euro aici pe forum.

Despre livrare, o masina comandata fix pe gustul tau se poate livra cel mai devreme in 90 de zile cam la orice marca.
Doar daca iei o configuratie deja facuta de dealer si/sau (pre)comandata poti avea un timp de asteptare mai mic.

Nici la Dacia, pentru comanda noua, un Duster nu e livrat mai devreme de 60 de zile.

Cat despre masina, e foarte buna, desi estetic vorbind e mult departe de ce ar trebui sa fie un MINI. Este singurul MINI de buna calitate in interior, proiectat calumea. Toate de pana acum au tot felul de scartaieli si "greieri".
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Perioada asteptare livrare masina

Mesaj de cristi o'RAL »

a noastra la 208.000km nu are nici un greiere, sunt curios sa vad si F56 la 200.000km cum face ;)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns