Achiziționare mini an 2003 motor 1.6 benzina

AndreeaBianca
Membru nou
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 13, 2017 8:11 pm

Achiziționare mini an 2003 motor 1.6 benzina

Mesaj de AndreeaBianca »

Buna seara, am cateva intrebari de "începător" pe grup. . sunt curioasa de pretul consumabilelor anuale (masina are cam 160 mii km fiind SH) dar foarte bine întreținută... pretul e rezonabil, 4.700 euro. Cam cat o sa imi fure din buzunar? Anual, lunar? Menționez ca mi-o achiziționez pentru a o folosi in oras, pentru a merge la lucru (Cluj Napoca, cca 15-20 zilnic)... multumesc
Ultima oară modificat Lun Mar 13, 2017 9:44 pm de către AndreeaBianca, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Achiziționare mini an 2003 motor 1.6 benzina

Mesaj de Sharpe »

cam scump....la banii astia S din 2005
.......ghost...
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Achiziționare mini an 2003 motor 1.6 benzina

Mesaj de adrian »

Costurile de intretinere nu sunt mari, dar masina folosita in oras inseamna costuri pentru combustibil destul de apreciabile,daca faci 20km zilnic ajungi la 450km pe luna deci cam 45-50 litri benzina pe luna, deci cam 250-280Ron numai benzina.Ca sa nu ai surprize ulterioare iti recomand sa cumperi un model fabricat dupa iulie 2004 , modelul facelift care are mai putine probleme decat cel anterior.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
taitzelu
Viteza 4
Mesaje: 360
Membru din: Lun Oct 19, 2015 11:01 am
Localitate: Timisoara

Re: Achiziționare mini an 2003 motor 1.6 benzina

Mesaj de taitzelu »

AndreeaBianca scrie:Buna seara, am cateva intrebari de "începător" pe grup. . sunt curioasa de pretul consumabilelor anuale (masina are cam 160 mii km fiind SH) dar foarte bine întreținută... pretul e rezonabil, 4.700 euro. Cam cat o sa imi fure din buzunar? Anual, lunar? Menționez ca mi-o achiziționez pentru a o folosi in oras, pentru a merge la lucru (Cluj Napoca, cca 15-20 zilnic)... multumesc
MINI-ul meu urmeaza sa fie scos la vanzare, daca te intereseaza, vezi postarile mele in sectiunea "R50" cu tot ce are masina (istoric) ;) :)
--------------------------------
TM 01 TZL -> Mini One R50
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Achiziționare mini an 2003 motor 1.6 benzina

Mesaj de adrian »

taitzelu scrie:
AndreeaBianca scrie:Buna seara, am cateva intrebari de "începător" pe grup. . sunt curioasa de pretul consumabilelor anuale (masina are cam 160 mii km fiind SH) dar foarte bine întreținută... pretul e rezonabil, 4.700 euro. Cam cat o sa imi fure din buzunar? Anual, lunar? Menționez ca mi-o achiziționez pentru a o folosi in oras, pentru a merge la lucru (Cluj Napoca, cca 15-20 zilnic)... multumesc
MINI-ul meu urmeaza sa fie scos la vanzare, daca te intereseaza, vezi postarile mele in sectiunea "R50" cu tot ce are masina (istoric) ;) :)
Sa-ti dau jos fisierul de Cooper!!! :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
AndreeaBianca
Membru nou
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 13, 2017 8:11 pm

Re: Achiziționare mini an 2003 motor 1.6 benzina

Mesaj de AndreeaBianca »

Masina este in cluj ? O sa caut acum prin fisiere ...
Avatar utilizator
taitzelu
Viteza 4
Mesaje: 360
Membru din: Lun Oct 19, 2015 11:01 am
Localitate: Timisoara

Re: Achiziționare mini an 2003 motor 1.6 benzina

Mesaj de taitzelu »

AndreeaBianca scrie:Masina este in cluj ? O sa caut acum prin fisiere ...
Masina este in Timisoara.
(gasesti in sectiunea de R50 pe pagina 2)
--------------------------------
TM 01 TZL -> Mini One R50
Avatar utilizator
taitzelu
Viteza 4
Mesaje: 360
Membru din: Lun Oct 19, 2015 11:01 am
Localitate: Timisoara

Re: Achiziționare mini an 2003 motor 1.6 benzina

Mesaj de taitzelu »

adrian scrie:
taitzelu scrie:
AndreeaBianca scrie:Buna seara, am cateva intrebari de "începător" pe grup. . sunt curioasa de pretul consumabilelor anuale (masina are cam 160 mii km fiind SH) dar foarte bine întreținută... pretul e rezonabil, 4.700 euro. Cam cat o sa imi fure din buzunar? Anual, lunar? Menționez ca mi-o achiziționez pentru a o folosi in oras, pentru a merge la lucru (Cluj Napoca, cca 15-20 zilnic)... multumesc
MINI-ul meu urmeaza sa fie scos la vanzare, daca te intereseaza, vezi postarile mele in sectiunea "R50" cu tot ce are masina (istoric) ;) :)
Sa-ti dau jos fisierul de Cooper!!! :mrgreen:
:D (urmatoarea achizitie are deja facut acelasi lucru tot de tine,dar nu stii :twisted: )
--------------------------------
TM 01 TZL -> Mini One R50
Scrie răspuns