Lumini la deblocarea usilor R50

Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Lumini la deblocarea usilor R50

Mesaj de Danyutz »

Salutare,

La unul dintre JCW'-urile [R56] de la MMD am vazut ca se aprindeau proiectoarele la deblocarea usilor din cheie, credeti ca se poate coda o astfel de functie si la R50? Poate cu un modul special sau legat de functia follow me home.
Imagine
Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: Lumini la deblocarea usilor R50

Mesaj de Danyutz »

Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Lumini la deblocarea usilor R50

Mesaj de adrian »

Se pot coda foarte multe functii chiar si la R50.Destule legate de lumini, deschidere ,inchidere,este.o lista lunga,depinde de anul de fabricatie si de modelul masinii.La R50 si R53 se foloseste.cablul INPA si soft NCS Expert.Putine persoane stiu sa foloseasca NCS Expert.O recodare dureaza intre 20 minute pana la 40 minute, trebuie sa cauti intr-o lista lunga codarea de care ai nevoie,asta daca este compatibila cu masina ta(de fapt in Body Computer)
Unele informatii sunt in limba germana,se poate combina cu NCS Dummy,care are date in engleza.Cel mai bine.este sa cumperi un cablu INPA si sa exersezi pe masina.ta.La seria F de la MINI, trebuie cablu E Net, aici este fibra optica,softul folosit este Esys,un soft destul de stufos,mai greu de folosit,si care.daca e utilizat gresit poate duce la pierderea codarilor si implicit vizita la dealer oficial BMW.Aici un scurt tutorial cum se lucreaza la codare.cu INPA si NCS Expert facut de.mine.SoftulNCS Expert.se livreaza cu INPA NCS Dummy se cauta pe net sau pot sa-l uplodez eu pentru cei interesati.
https://mega.nz/#!wdMCFSDb!ozDZYHaZrLIE ... BV1Qauef_U
Tutorial NCS expert
https://youtu.be/Ea3WHDmh67M

Cam astea sunt codarile pe lumini ce se pot face la R50 si R53.
lights aktiv 2.jpg
lights aktiv 1.jpg
home lights aktiv.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: Lumini la deblocarea usilor R50

Mesaj de Danyutz »

Multumesc de raspuns Adrian.
Imagine
Scrie răspuns