Sfat achizitionare MINI ONE

Avatar utilizator
marannello
Viteza 2
Mesaje: 141
Membru din: Sâm Apr 09, 2011 11:57 am
Localitate: Constanta

Sfat achizitionare MINI ONE

Mesaj de marannello »

Cam de o saptamana sau doua intru pe acest forum dedicat celor ce sufera de aceasta boala dulce numita MINI,deoarece cred ca am inceput sa am si eu primele simptome.Am gasit pe un site aceasta masina http://www.autovit.ro/mini-one-C17465485.html si ma bate din ce in ce mai rau si cu putere gandul sa o achizitionez.Din cate am citit pe aici am inteles ca o problema mare si des intalnita este cea cu cutia de viteze.Am vorbit cu proprietarul si mi-a spus ca e fabricatie iunie 2004,deci cam atunci cand s-a facut trecerea la cutia cu mai putine probleme si de asemenea l-am intrat daca intra usor sau mai sport in viteza si mi-a confirmat ca lui i se pare ca intra mai sport.Eu sunt din Constanta si masina este in Brasov. Proprietarul mi-a spus ca imi va trimite seria de sasiu si ca pot verifica la bavaria dupa aceasta serie si ce fel de cutie are.V-as ruga sa imi dati cat mai multe sfaturi legate de lucrurile pe care ar trebui sa le am in vedere la achizitionarea acestei MINI sau a alteia eventual si cum vi se pare aceasta masina in raport de pret si cum arata(stiu ca marea majoritate au achizitionat MINI cu sufletul nu cu capul).Multumesc
P.S. pretul nu este negociabil
Ultima oară modificat Sâm Apr 09, 2011 2:54 pm de către marannello, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Sfat achizitionare MINI ONE

Mesaj de khuti »

e bine ca esti din Constanta , pt ca asta inseamna ca ne marim "haita" !!!! iuhuuuuu ... si eu am vazut masinuta asta de ceva timp .... chiar daca am MINI , mai urmaresc ce e la vanzare ... Tu de ce buget dispui ?
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
marannello
Viteza 2
Mesaje: 141
Membru din: Sâm Apr 09, 2011 11:57 am
Localitate: Constanta

Re: Sfat achizitionare MINI ONE

Mesaj de marannello »

exact cat cere domnul ...la limita
Avatar utilizator
marannello
Viteza 2
Mesaje: 141
Membru din: Sâm Apr 09, 2011 11:57 am
Localitate: Constanta

Re: Sfat achizitionare MINI ONE

Mesaj de marannello »

e nasol ca e din brasov si nu am timp de drum acolo...ar trebui sa ma duc si sa ma intorc in aceeasi zi
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Sfat achizitionare MINI ONE

Mesaj de khuti »

Si daca nu e ce iti convine , faci un drum degeaba ... iti spun ca si eu am patit`o asa ...
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Sfat achizitionare MINI ONE

Mesaj de khuti »

mie de ex imi place asta ... http://www.autovit.ro/mini-cooper-C18403197.html si are fff multe optiuni , plus ca e COOPER , poate e dispus sa lase ceva mai mult ;)
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
marannello
Viteza 2
Mesaje: 141
Membru din: Sâm Apr 09, 2011 11:57 am
Localitate: Constanta

Re: Sfat achizitionare MINI ONE

Mesaj de marannello »

am vazut-o azi dimineata... imi place si mie dar nu am atatia bani si sigur nu o da cu 6000.Se vad si in fotografii niste zgarieturi pe la portiere si langa si in spate pe bara
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sfat achizitionare MINI ONE

Mesaj de io's »

masina din linkul din primul post (cel galben din brasov) este non facelift si are cutia de viteze midland, nu getrag.
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Scrie răspuns