My Mini days-2012

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: My Mini days-2012

Mesaj de razvan333 »

O idee foarte buna, pt. Cazare am si eu cunostinte pe litoral....da, merge la mare :D
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: My Mini days-2012

Mesaj de Luce »

da da la mare :D
Avatar utilizator
MyFirst
Viteza 1
Mesaje: 93
Membru din: Lun Mar 05, 2012 11:02 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: My Mini days-2012

Mesaj de MyFirst »

Imi place mult ideea de MyMiniDays, dar nu uitati de cei care vin mai de departe putin... De la Bucuresti la mare e PUTIN de mers in comparatie cu Cluj-mare de exemplu... Nu ma gandesc doar la mine, dar nu cred ca sunt singurul care ar spune acelasi lucru. Ideea cu traseul ce includea Transalpina era ok pt ca e privelistea de vis, mai ai o serpentina, doua... te poti simti bine cu tot cu masina! Nu cred ca principala actiune este sa ne petrecem la cazare. Am vazut poze de la intrunirea de anul trecut si mi s-a parut foarte frumos organizata! Nu am nimic impotriva sa fie bumtzi bumtzi, vin si alte "alcoale", chiar sunt bine venite, dar ar fi placut sa combinam si cu un traseu de facut cu masina! Altfel, ajungem fiecare la mare (rupri de drum) o zi e pauza si restul... ce facem? Sa nu va suparati pe mine pt ce am scris, nu am vrut sa ofensez pe nimeni! Ideea e sa fie ceva mai mult decat sa stam toti posesorii de MINI la bumtzi bumtzi.

1. B 603 LUC - aka LUCE - 2 persoane
2. MS 08 KUM-Adrian - 2persoane
3. B 333 MNI - Razvan - 2 pers.
4. CT 31 NYA - dogarel - 2 cetateni
5. CJ 89 WUW - Peter - 2 persoane
I don't drive too fast, I fly too low!
Avatar utilizator
pumbaa
Viteza 1
Mesaje: 69
Membru din: Mie Oct 05, 2011 10:43 am
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de pumbaa »

Este mai mult decat pertinent punctul tau de vedere si cam ai dreptate...Cu toate asta, chiar daca distanta e mai mare si poate fi ceva mai incomod, eu ma gandesc ca la mare am putea face un eveniment de o amploare mai mare, pentru ca fiind in mijlocul verii, se vor strange si mult mai multi participanti si cred eu ca am putea organiza ceva mult mai interesant, mai ales ca ar fi prima data cand s-ar organiza evenimentul la mare. Eu mi-as dori ca My MINI Days sa atraga cat mai multa lume, vreau sa vad muuuuuulte muuuulte MINI!!!! :D
Imagine
Avatar utilizator
marannello
Viteza 2
Mesaje: 141
Membru din: Sâm Apr 09, 2011 11:57 am
Localitate: Constanta

Re: My Mini days-2012

Mesaj de marannello »

[quote="pumbaa"]Este mai mult decat pertinent punctul tau de vedere si cam ai dreptate...Cu toate asta, chiar daca distanta e mai mare si poate fi ceva mai incomod, eu ma gandesc ca la mare am putea face un eveniment de o amploare mai mare, pentru ca fiind in mijlocul verii, se vor strange si mult mai multi participanti si cred eu ca am putea organiza ceva mult mai interesant, mai ales ca ar fi prima data cand s-ar organiza evenimentul la mare. Eu mi-as dori ca My MINI Days sa atraga cat mai multa lume, vreau sa vad muuuuuulte muuuulte MINI!!!! :D[/quote
Asta era ideea ca ne-am putea strange mai multi si ca oricum mai toata lumea vine pentru un weekend la mare cel putin o data pe vara chiar si din parti mai indepartate.Mai ramane chestia cu circuitul...care nu imi trece acum prin cap pe unde am putea sa-l facem pe aici prin imprejurimi
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: My Mini days-2012

Mesaj de razvan333 »

corect si ce spui tu, e mai intim la munte, vara e aer curat, liniste, dar e misto si la mare, e o idee buna, de luat in seama. Din punctul meu de vedere, am mai spus, traseul montan nu ma coafeaza deloc, am automata care la munte nu e deloc fun si cred ca pe Transalpina as lasa un rezervor intreg si nu am loc de canistra:mrgreen: Chiar daca se face la munte, mai mult ca sigur nu ma voi da pe Transalpina, decat daca ii pun cutie manuala pana atunci :mrgreen:
Mai discutam...asteptam sa vedem ce zic constantenii si restul de prin tara.
Dogarel, ai legatura :D
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
MyFirst
Viteza 1
Mesaje: 93
Membru din: Lun Mar 05, 2012 11:02 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: My Mini days-2012

Mesaj de MyFirst »

aveti dreptate cu amploarea... La mare s-ar putea mediatiza mai bine, poate iese ceva si cu sponsorii despre care vorbeati acum ceva vreme! Ideea e buna, e oricum ma inscriu, dar vreau sa stiu ca ce va fi acolo o sa fie interactiv si nu in ultimul rand distractiv! Mi-ar palcea mult sa dau si de cei din Cluj pt ca daca am veni mai multi sunt convins ca nu va fi deloc plictisitor drumul Cluj-Mare! Acum putin off-topic, cum as putea sa dau de cei din Cluj? In cel mai rau caz o sa-mi fac curaj si intr-o saptamana o sa ma intorc dupa fiecare pe care il vad si ii voi spune de forum, dar tebuie sa existe si o alta cale!
I don't drive too fast, I fly too low!
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: My Mini days-2012

Mesaj de Luce »

Abia ce am inchis telefonul cu Pumbaa :D

Este adevarat ca marea nu e asa de aproape pentru toti. Dar din ce am povestit cu Pumbaa la telefon se pare ca se pot face multe lucruri. Expunerea pentru ei ar fi si mai mare.
Din ce inteleg insa este ca problema ar fi ca noi toti posesorii de MINI vrem o actiune care sa implice si masinutele noastre. Ceea ce mi se pare perfect justificata.
Adica daca tot vin de la 700 de km pentru un "weekend" la mare trebuie sa fac ceva acolo sa merite.
Trebuie doar sa ne gandim la ce vrem sa facem acolo. Solutii se pare ca se gasesc.

Pumbaa a zis ca ne sustine cat poate de bine, deci sansele sunt sa iasa ceva fain.
Sunt sigur ca vor si alti sponsori daca evenimentul va fi unul de amploare.

Acum intrebarea este ce putem face cu MINI-urile la mare in afara sa aratam spectaculos in lumina soarelui :D
(liniutze, muzica incojunrati de masini, scena cu dj pentru noi, MINI din nisip :lol: ).
Ideea e ca cam tot "userul" de MINI vrea sa fie in lumina reflectoarelor. :mrgreen:

Propun brainstorm :D
Am sa vb si cu baietii duminica daca se tine intalnirea la o cafea. Pumbaa a zis ca poate da si ea o fuga sa vb cu noi daca ne strangem.
(acum ma gandeam eu ca un :evil: ca daca tot merg la mare poate mai stau 2 zile in plus) :lol: :lol:

Luce
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: My Mini days-2012

Mesaj de adrian »

Pentru varianta "La mare" sa vedem cateva distante:
Timisoara-Constanta -Timisoara-1580km-120litri benzina
Oradea -Constanta -Oradea- 1620km-125litri benzina
Cluj-Constanta 1340km-100litri benzina
Suceava -Constanta-Suceava 1100km-85litri benzina
Craiova-Constanta-Craiova 1130km-90litri benzina
Brasov-Constanta -Brasov 790km-65litri benzina.
Bucuresti-Constanta-Bucuresti 450km-38litri benzina
Distantele sunt destul de corecte ,consumul este functie de masina,talpa,etc.
Pentru versiunea "Ranca" este clar ca distantele sunt mult mai convenabile pentru majoritatea.
Dupa mine,daca vrem sa fim numai noi,fara pretentii de sponsorizare ,sa facem ce vrem,varianta Ranca este cea mai buna.
Daca vrem sa fim vazuti,sa incercam sa atragem un sponsor,varianta "La mare" este cea de ales.
Votez pentru Ranca(sau asemanator) dar voi merge acolo unde hotaraste majoritatea.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: My Mini days-2012

Mesaj de razvan333 »

consumul Bucuresti-Constanta-Bucuresti este total eronat, cel putin in cazul meu, la mine poti sa pui linistit 100 de litri :lol:
Votez pentru litoral, cu toate ca habar nu am ce putem face pe acolo, ne vedem in week end cu Luce si vedem ce idei are :roll:
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Scrie răspuns