My Mini days-2012

Scrie răspuns
Chris
Membru nou
Mesaje: 16
Membru din: Mie Noi 02, 2011 12:20 am

Re: My Mini days-2012

Mesaj de Chris »

FlopP scrie:TOY-2 pers.
o'RALii'n 2pers.
Antonio Grossos de Guantanamera SINGLE (for the ladies) (single e neuronul tau toyule) Baga 2 )
CHRis - 2 pers
adrian-2sau 3 pers.
Boddo- 2 pers.
pheonix (Meggy) - 1 sau 2 pers
Ciprian - 2 persoane
Luce - 2 persoane
Sharpe -2 exemplare
Dogareii - 2 cai frumosi
Voinea - 2 cai frumosi (sper)
B-S Edy - 2+ pers. cu 174 cai albastri mirobolanti ...
mok & luk - 2 pers
veronique- 2 pers
LYL - 2 MINImaniacs
ELF - 1 pers
Bianca si Razvan
Miki - 1 sau 2 persoane
Aurora - 1 sau 2 persoane
Vali - fara MINI.
Gabi Catalin - 3 pers. (PH10NNW)
Stanescu Roxana + Mircea Banu - 2 pers.
Jaman - 2 persoane
Xxs-1 persoana(inca 2 in functie de vreme)
Oreste - 2 persoane
FlopP - 1 persoana
Chris05 - 2 persoane
Daca mai e loc si nu are nimeni nimic impotriva ma bag si eu
Ultima oară modificat Dum Iun 10, 2012 10:24 pm de către Chris, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de cristi o'RAL »

completeaza lista cu copy-paste, altfel risti sa ramai pe afara
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Gabrielle
Viteza 1
Mesaje: 81
Membru din: Dum Feb 21, 2010 12:01 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de Gabrielle »

TOY-2 pers.
o'RALii'n 2pers.
Antonio Grossos de Guantanamera SINGLE (for the ladies) (single e neuronul tau toyule) Baga 2 )
CHRis - 2 pers
adrian-2sau 3 pers.
Boddo- 2 pers.
pheonix (Meggy) - 1 sau 2 pers
Ciprian - 2 persoane
Luce - 2 persoane
Sharpe -2 exemplare
Dogareii - 2 cai frumosi
Voinea - 2 cai frumosi (sper)
B-S Edy - 2+ pers. cu 174 cai albastri mirobolanti ...
mok & luk - 2 pers
veronique- 2 pers
LYL - 2 MINImaniacs
ELF - 1 pers
Bianca si Razvan
Miki - 1 sau 2 persoane
Aurora - 1 sau 2 persoane
Vali - fara MINI.
Gabi Catalin - 3 pers. (PH10NNW)
Stanescu Roxana + Mircea Banu - 2 pers.
Jaman - 2 persoane
Xxs-1 persoana(inca 2 in functie de vreme)
Oreste - 2 persoane
FlopP - 1 persoana
Chris05 - 2 persoane
Iulia (TM ... JUL) - 1 sau 2 persoane


Iulia pe care am intalnit-o in OMV acum 3 ani si nu a apucat nici pana acum sa se inregistreze pe forum :P dar am vorbit cu ea si vine si ea
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de cristi o'RAL »

deci pana acum aprox 54 persoane si aprox 29 camere (se mai pot cupla cei single la o dubla)
se mai sesiseaza cei din zona sa mearga sa vada hotelurile sau o lasam balta anul asta?
deja nu prea mai e timp, mai sunt 3 saptamani...
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de jaman »

Mai, am trimis emailuri si se pare ca nici cei de la hotel nu sunt prea interesati :d
Inca nici un raspuns.
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
jok
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Lun Noi 09, 2009 7:47 pm
Localitate: Bucuresti

Re: My Mini days-2012

Mesaj de jok »

TOY-2 pers.
o'RALii'n 2pers.
Antonio Grossos de Guantanamera SINGLE (for the ladies) (single e neuronul tau toyule) Baga 2 )
CHRis - 2 pers
adrian-2sau 3 pers.
Boddo- 2 pers.
pheonix (Meggy) - 1 sau 2 pers
Ciprian - 2 persoane
Luce - 2 persoane
Sharpe -2 exemplare
Dogareii - 2 cai frumosi
Voinea - 2 cai frumosi (sper)
B-S Edy - 2+ pers. cu 174 cai albastri mirobolanti ...
mok & luk - 2 pers
veronique- 2 pers
LYL - 2 MINImaniacs
ELF - 1 pers
Bianca si Razvan
Miki - 1 sau 2 persoane
Aurora - 1 sau 2 persoane
Vali - fara MINI.
Gabi Catalin - 3 pers. (PH10NNW)
Stanescu Roxana + Mircea Banu - 2 pers.
Jaman - 2 persoane
Xxs-1 persoana(inca 2 in functie de vreme)
Oreste - 2 persoane
FlopP - 1 persoana
Chris05 - 2 persoane
JOK - 2 persoane


m-am introdus si eu in finalul listei: JOK - 2 persoane, dar nu am nevoie nici de cazare si nici de mancare pt ca ma descurc pe cont propriu ...
important este sa revad "sarpele MINI" ... pe serpentinele de la Ranca ... va fi suficient si senzational
jok
Avatar utilizator
pheonix
Viteza 3
Mesaje: 241
Membru din: Dum Aug 09, 2009 6:53 pm
Localitate: Bucuresti, Craiova
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de pheonix »

cristi o'RAL scrie:deci pana acum aprox 54 persoane si aprox 29 camere (se mai pot cupla cei single la o dubla)
se mai sesiseaza cei din zona sa mearga sa vada hotelurile sau o lasam balta anul asta?
deja nu prea mai e timp, mai sunt 3 saptamani...
Cum sa o lasam balta? Eu nu am cand sa ajung, abia peste 2 weekenduri as fi libera, dar e prea tarziu atunci.
Dar am intrebat in stanga si in dreapta, se pare ca Onix si NT ar fi cele mai mari, deci daca nu reusim sa rezervam la unul din astea 2 trebuie sa ne spargem in 2 grupuri la 2 hoteluri mai mici.
O sa mai vorbesc si cu Cristina maine sa vad daca a mai aflat ea altceva si daca ar putea sa mearga pana acolo, desi, nu cred ca mai e cazul de deplasari daca sunt numai astea 2 hoteluri mari.
My MINIs : Miniutza, Charlie, Wally, Simon, Jonathan, David, Mathew & Bruno
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: My Mini days-2012

Mesaj de Grosos Antonio »

Eu cred ca ramane pe anul viitor, deja presimt toata treaba asta. Asta e la fel de valabila ca si faza cu un Club Oficial in care toti vor dar nimeni nu face nimic. Dar hotelul ala doar prin email poate fi contactat? Nu poate sa sune nimeni din Romania cei cu minute in retea, nationale, terestre si extraterestre ca tot aveti mega optiuni, folositile in scopuri caritabile. Ce mama masii daca e pana acolo maine am sa sun eu din D si usor se va rezolva problema. Faza e ca toti lasa de pe unu pe altul si asa nu facem nimic. Si daca e pana acolo, daca se ofera careva sa mearga, se plateste benzina si asta e, 5 lei de persoana si ti-ai scos litrii aia consumati, plus o bucsa.

Hai va rog pana la sfarsitul saptamanii sa se rezolve problema hotelului, pentru ca pentru restul problemelor gen tricouri va zic eu, se vor trezi o gramada sa vrea si nu vor apuca sa raspunda pe forum si vor ramane fara si atunci "baaa, dar pe mine nu ma anuntat nimeni". Puteti sa ma injurati, urati, ce vreti voi, dar sincer deja e prea relaxata treaba pentru a fi considerata o treaba serioasa. Am propus acu o saptamana sa se decida o data finala de inscriere vad ca am primit raspunsuri gramada. Ca si in anii anteriori toti vor sa faca dar nu ridica unul mana, decat acei cativa care s-au chinuit si pana la urma au iesit vorbiti de rau. Cum am mai zis ne invartim in cerc dar nici unul nu vine cu un raspuns concret "da ba, am sunat, am rezolvat, aici e dovada". Sincer nu ma intereseaza ca ai vrut sa suni sau ai vrut sa te dai de-a dura. Nu inainteaza cu nimic situatia. Eu da as fi facut dar din 60 de persoane in Romania consider ca vor fi cativa capabili sa se ocupe de treaba asta.

Varianta 2, cei care cred ca vor sa vina, sa vor suna intre ei, se rezolva problema si ne vedem pentru un week end. un grup restrans Sa fie ele 10 masini dar cei care chiar vor sa faca chestia asta si pot rezolva ceva.

Imi cer scuze daca am jignit personal pe cineva, eu am vorbit in general. Sunt lucruri pe care eu le consider importante si trebuiau spuse asa ca acceptati sau ignorati.

O seara buna,
Antonio

Hai sa nu dam dovada ca suntem chiar asa de dezorganizati si suntem capabili sa facem ceva.
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: My Mini days-2012

Mesaj de Grosos Antonio »

jaman scrie:Mai, am trimis emailuri si se pare ca nici cei de la hotel nu sunt prea interesati :d
Inca nici un raspuns.
Asta inseamna ca nu vor sa faca nici un discount, trebuiie sa ne trimita o oferta de pret asa cum e si gata, eu nu cred ca in Full season cineva iti va oferi cina/mega reduceri. Asa ca trebuie sa mergem pe ce ni se ofera atata timp cat vrem neaparat middle of nowhere (macar locatie si data stim in aproape 4 luni)
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Avatar utilizator
pheonix
Viteza 3
Mesaje: 241
Membru din: Dum Aug 09, 2009 6:53 pm
Localitate: Bucuresti, Craiova
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de pheonix »

Am mai gasit o pensiune . Pensiunea Eden http://ranca-eden.ro/
Am sunat si mi-au zis asa:
Au 24 de camere cu paturi duble (dintre care parca 4 sunt din ele sunt grupate cate 2 intr-un apartament). In unele camere au canapea extensibila de 1.60x2 (nu e pat pliant), si astea ar fi inca 16 locuri. Cu totul ofera 64 de locuri.

Pentru ca vrem sa ocupam toata cabana , zisera ca ne lasa camera de 2 pers la 100 ron pe noapte, la care, se adauga micul dejun daca vrem, cate 20 ron/ pers.

Au o sala de petreceri, unde ne pot aduce DJ daca vrem, sau lautari :D
Pentru restul meselor e bine sa stabilim un meniu fix, ca sa ne faca la toti cevam altfel nu are cum sa se ocupe de toata lumea (aici am putea stabili niste variante de meniu daca ne hotaram asa).

Cabana e situata pe transalpina (se vede si in poza de pe site)

Daca ne hotaram, ne asteapta cu raspunsul in cateva zile.
My MINIs : Miniutza, Charlie, Wally, Simon, Jonathan, David, Mathew & Bruno
Scrie răspuns