MMD13 - myMINI Days 2013

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de cristi o'RAL »

pe grup cred ca se poate face poll cu perioada si poll cu locatia, in acelasi timp, de ce sa mai facem inca un event? de ex pe mine ma enerveaza invitatiile la evenimente si nici macar nu ma uit despre ce e vorba cand primesc invitatie :)
cei care chiar doresc sa vina o sa voteze pe grup si apoi ii invitam sa confirme in lista de pe forum ;)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de adrian »

Propun sa discutam prima chestie locatia, mi se pare cea mai dificila tema.Urmeaza apoi perioada si in final programul.Daca avem o locatie, putem vedea apoi ce disponibilitati de cazare sunt ,in functie de perioada votata.Altfel este posibil sa stabilim perioada si locatia si sa vedem ca nu gasim o cazare convenabila.In caz ca sunteti de acord facem tabelul cu locatiile posibile si fiecare bifeaza locatie dorita.Rugaminte . faceti voi un tabel destept, mie nu-mi iese si nici nu am foarte mult timp liber.

Propuneri de locatii ar fi:
Brasov,Arieseni, Constanta, Deva,Cheia,Alta propunere
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
m.c.s.
Viteza 3
Mesaje: 214
Membru din: Lun Aug 20, 2012 9:59 pm

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de m.c.s. »

adrian scrie:Propun sa discutam prima chestie locatia, mi se pare cea mai dificila tema.Urmeaza apoi perioada si in final programul.Daca avem o locatie, putem vedea apoi ce disponibilitati de cazare sunt ,in functie de perioada votata.Altfel este posibil sa stabilim perioada si locatia si sa vedem ca nu gasim o cazare convenabila.In caz ca sunteti de acord facem tabelul cu locatiile posibile si fiecare bifeaza locatie dorita.Rugaminte . faceti voi un tabel destept, mie nu-mi iese si nici nu am foarte mult timp liber.

Propuneri de locatii ar fi:
Brasov,Arieseni, Constanta, Deva,Cheia,Alta propunere
Deva e beton , plec cu 2 zile inainte d`acasa!
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de jaman »

Salutare!!!
Adriane, sa aduci 2 feluri de palinca : una buna pentru noi si una rea pentru unul ca cel care a terminat palinca si anul trecut, de mai apoi a gresit camera :)) ce rau imi pare ca n-am fost si eu de fata cand l-ati surprins:|

Ca loc de intalnire, propun Constanta, ca vorba lui Cristi, sa simtim si noi vara. Apoi putem sa facem o baie in mare sa ne racorim, gasim un loc unde sa facem un foc de tabara si ne simtim bine toata seara in aer liber.
Anul trecut cand am fost in Mamaia am adus statie si boxe,am luat curent de la un bar de langa la care i-am dat 10 lei si am stat toata noaptea pe plaja.
Sau poate gasim o plaja mai izolata, un generator de curent, benzina avem de la bestiutele noastre :D, un foc de tabara, si bunti-bunti-bunti.
Eu pot sa aduc generator.
Cu ocazia asta poate o sa il vedem pe toy - balena :))

Toyule, sper ca nu ai inceput vreo cura de slabire :P
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de adrian »

Cred ca-i frig al dracu' acolo la tine la Sfantu Gheorghe daca vrei la Marea Neagra.Incearca pana una alta sa te incalzesti cu o tescovina, un rachiu de prune.Am facut o simulare de cazare la Mamaia cu un gand de excursie la Vadu sau Corbu,poate nu credeti, aprilie si mai ocupare 90%, nu mai zic de iunie,iulie.Daca o tine tot asa, mai bine mancam o scoica, un chefal si un castravete :lol: :lol: la Dalboka,ca-i aproape , la Popasul Pescarilor n-ai loc sa arunci un ac in weekend. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de jaman »

Anul trecut am fost la mijlocul lui iunie si batea vantul prin Mamaia.
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de adrian »

jaman scrie:Anul trecut am fost la mijlocul lui iunie si batea vantul prin Mamaia.
Da, am vazut la televizor ca a fost furtuna la mare in iunie. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
oreste
Viteza 2
Mesaje: 189
Membru din: Lun Mar 12, 2012 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de oreste »

daca optam pentru mare, mie mi se pare ok la Corbu.
http://www.corbuplajagolf.ro/
Oreste
If it works don't fix it
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de adrian »

oreste scrie:daca optam pentru mare, mie mi se pare ok la Corbu.
http://www.corbuplajagolf.ro/
Oreste, unde vrei tu sa ne duci,n-ai citit ce scrie proprietarul, care intre noi fie vorba, cred ca are un mic retard mintal ,daca pune in prezentare asa ceva.

Astea m-au dat gata:
Peisajul rustic este completat de existenta pasarilor de curte precum rate, gaste, gaini, cocosi etc.

loc special amenajat pentru sevit masa construit in stil rustic dotat cu televizor cu antena satelit

Aceasta zona este intens rurala si ocazional pot aparea pene de curent sau apa. Instiintam pe aceasta cale turistii nostrii sa inteleaga si sa accepte aceasta situatie.

Mai exact, veniti cu apa la bidoane , generator de curent,puteti sa calcati in gainat,nu va cazam inainte de ora 16,daca tot veniti sa dati si de mancare la gaini,curatati gratarele ,sau mai exact, mai bine trimiteti banii de avans si nu veniti , sa-i ramana banii,daca ai plecat la 12:30, mai decartezi ceva cascaval,
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
oreste
Viteza 2
Mesaje: 189
Membru din: Lun Mar 12, 2012 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD13 - myMINI Days 2013

Mesaj de oreste »

adrian scrie:
oreste scrie:daca optam pentru mare, mie mi se pare ok la Corbu.
http://www.corbuplajagolf.ro/
Oreste, unde vrei tu sa ne duci,n-ai citit ce scrie proprietarul, care intre noi fie vorba, cred ca are un mic retard mintal ,daca pune in prezentare asa ceva.

Astea m-au dat gata:
Peisajul rustic este completat de existenta pasarilor de curte precum rate, gaste, gaini, cocosi etc.

loc special amenajat pentru sevit masa construit in stil rustic dotat cu televizor cu antena satelit

Aceasta zona este intens rurala si ocazional pot aparea pene de curent sau apa. Instiintam pe aceasta cale turistii nostrii sa inteleaga si sa accepte aceasta situatie.

Mai exact, veniti cu apa la bidoane , generator de curent,puteti sa calcati in gainat,nu va cazam inainte de ora 16,daca tot veniti sa dati si de mancare la gaini,curatati gratarele ,sau mai exact, mai bine trimiteti banii de avans si nu veniti , sa-i ramana banii,daca ai plecat la 12:30, mai decartezi ceva cascaval,
:)))))))))))
esti tu prea exigent
Oreste
If it works don't fix it
Scrie răspuns