MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Scrie răspuns
Gabriela_mvb
Membru nou
Mesaje: 1
Membru din: Mar Ian 15, 2019 11:25 pm

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de Gabriela_mvb »

Buna!!!! Ce spuneti de Poiana Brașov?
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de Grosos Antonio »

La Multi Ani, acu ca se termina cea mai "not fun" luna a anului, am fost seziat ca se discuta si ca stagnam cu planurile. Anul trecut pe vremea asta aveam macar o data bine stabilita. Eu propun ca discutia sa se pastreze pe forum si promovarea pe Facebook pe https://www.facebook.com/myminidays/ si https://www.facebook.com/groups/mymini/

Legat de MMD sunt de acord ca anul asta sa ma implic mai mult in organizare. Data pentru mine nu a fost niciodata cea mai favorabila, insa eu am sa ma pun ca in fiecare an pe lista cu riscul sa pierd camera. Locatiile cele mai faine pana acum au fost la Ranca, La Sighisioara si la Petrosani ( nu tin minte numele hotelurilor insa

PRO
Ranca - Peisaj si Traseu
Sighisioara - Parbriz si Piscina
Petrosani - Desteapta-te Romane si Pana Dimineata

Contra
Ranca - greu de gasit cazare pentru un grup mare
Sighisoara - Nu sunt prea multe trasee spectaculoase in zona, sau cel putin nu stiu eu
Petrosani - Nu mi s-a parut extraordinar traseul... Hotelul a fost acceptabil

Daca ne este permis, as dori sa ii cer domnului O'ral dreptul de a propune cateva evenimente/workshop-uri pe durata evenimentului pentru a diversifica activitatile si pentru a oferi participantilor sansa de a invata ceva nou sau pentru a se exprima/promova in cadrul comunitatii. (workshopurile cu tenta religioasa votez sa nu fie acceptate)

Multumesc!
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de cristi o'RAL »

Poiana... nu stiu... cam mainstream asa :)

si Paltinisul a avut traseu si distractie maxima, nu stiu de ce l-ai uitat.
Plusul cel mai mare la Sighisoara (Danes), daca facem de joi pana luni pe la jumatatea lui iulie, ar fi piscina + cai si animale dragute pt cei cu copii mici in dotare (de ex Adina) ;)

despre MMD18 am inceput discutiile in ianurie cu 2 propuneri de data, dar s-a batut in cuie atunci cand am avut cazarea stabilita, respectiv la jumatatea lui aprilie... nu mai panica lumea, ca nu e nici o intarziere. ca sa simti ca se misca lucrurile, pot sa iti dau data cea mai probabila pentru MMD19: 12-14 iulie (11-15 iulie pentru varianta exitinsa) - daca nu intervin modificari din cauza cazarii pe care o s-o alegem

Putem discuta toate propunerile tale, si inteleg ca cele cu tenta sexuala nu te-ar deranja, doar cele religioase.
era si o vorba la Petrosani: "Adrian! Doamne ajuta buna dimineata"!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de Sharpe »

:D merg pe mana lu Tanasi și susțin varianta extinsa
.......ghost...
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de Grosos Antonio »

Da, si paltinis-ul a fost dragut. Eu zic ca Danes e cea mai ok optiune insa... Piscina, Ponei, Djay

Workshop-urile cu tenta sexuala se vor face in privat, fiecare dupa propriul gust. Eu ma refeream la cateva chestii mas o menos MINI related. Si am sa le discut in momentul in care se stie clar cine cu ce poate sa vina si daca ne dai voie. Si eu sustin varianta extinsa si non traditionala a evenimentului.

Hai, Doamne Ajuta Buna Seara!
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Avatar utilizator
nistor_lestat06
Moderator
Mesaje: 129
Membru din: Lun Mai 16, 2016 11:05 pm
Localitate: Timisoara

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de nistor_lestat06 »

Ideea ar fi sa hotărâm data in primul rând, multi trebuie sa prezentam angajatorului, graficul de concedii.. si tocmai de asta trebuie sa cunoastem data, ca in cazul in care hotelul principal nu are capacitatea sa ne gazduiasca pe toti, sa avem posibilitatea sa ne gasim alt loc de cazare.. 11- 15 iulie e perfect.. “programul de lucru” gandit si batut in cuie pentru fiecare zi in parte, sa stie lumea ce urmeaza si cum sa se pregateasca in MMD.. ;)
TM 66 BNI -> Mini COOPER ‘86 🚙
TM 06 BNI -> Mini ONE ..the special ONE 😎

Pentru nelamuriri/detalii/info:
0753/256.418
Adela Schuller
Membru nou
Mesaje: 12
Membru din: Joi Ian 10, 2013 9:04 pm
Localitate: Bucuresti

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de Adela Schuller »

Inca 2 voturi aici pt domeniul Dracula- Sighisoara ! :D 3 cu tot cu copil
Avatar utilizator
dedant68
Viteza 6
Mesaje: 643
Membru din: Mar Noi 28, 2017 8:09 pm
Localitate: Craiova, Voinesti(DB), Targoviste, Plymouth(United Kingdom)
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de dedant68 »

Putem sa facem si workshop-uri pentru a diversifica atmosfera si spre schimb de informatii si noutati. Eu propun 3 sectiuni la care sa adere participantii in functie de interese. Bine, daca X nu gaseste atractiva sectiune se poate alatura altui grup de discutii.
1. Upgrade si custom la Mini Cooper( cine si ce a facut cu avantaje si dezavantajele pe care le are pachetul, pret/investitie, propuneri, proiecte, tendinte, etc.)
2. Automobilul electric/ Mini electric( variante, tehnologie, avantaje/dezavantaje, provocari pentru infrastrucura, proiecte de conversie, etc.)
3. Puncte tari si slabe la Mini( discutii cu probleme intalnite si rezolvari, solutii, mentenanta, cele mai frecvente probleme tehnice pe varianta constructiva, etc).
Mai putem extinde sectiunile, dar trebuie sa ne gandim si la spatii/sali pentru ca fiecare workshop va avea o sala si un moderator, dar si echipamente( laptop, videoproiector). In final rezolvam cu echipamentele, sala este importanta.
Si in acest caz daca deja avem concursuri, workshop-uri, invitati, prezentari, etc, clar ca trebuie sa ne gandim la perioada 11-15 iulie. :)
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de cristi o'RAL »

nistor_lestat06 scrie: Mie Ian 30, 2019 9:47 pm Ideea ar fi sa hotărâm data in primul rând, multi trebuie sa prezentam angajatorului, graficul de concedii.. si tocmai de asta trebuie sa cunoastem data, ca in cazul in care hotelul principal nu are capacitatea sa ne gazduiasca pe toti, sa avem posibilitatea sa ne gasim alt loc de cazare.. 11- 15 iulie e perfect.. “programul de lucru” gandit si batut in cuie pentru fiecare zi in parte, sa stie lumea ce urmeaza si cum sa se pregateasca in MMD.. ;)
nu ai cum sa bati in cuie data fara sa dai avans la cazare, deci trebuie sa stii mai intai cazarea ;)
de ce trebuie sa avem discutiile astea in fiecare an?!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de cristi o'RAL »

dedant68 scrie: Sâm Feb 02, 2019 8:21 am Putem sa facem si workshop-uri pentru a diversifica atmosfera si spre schimb de informatii si noutati. Eu propun 3 sectiuni la care sa adere participantii in functie de interese. Bine, daca X nu gaseste atractiva sectiune se poate alatura altui grup de discutii.
1. Upgrade si custom la Mini Cooper( cine si ce a facut cu avantaje si dezavantajele pe care le are pachetul, pret/investitie, propuneri, proiecte, tendinte, etc.)
2. Automobilul electric/ Mini electric( variante, tehnologie, avantaje/dezavantaje, provocari pentru infrastrucura, proiecte de conversie, etc.)
3. Puncte tari si slabe la Mini( discutii cu probleme intalnite si rezolvari, solutii, mentenanta, cele mai frecvente probleme tehnice pe varianta constructiva, etc).
Mai putem extinde sectiunile, dar trebuie sa ne gandim si la spatii/sali pentru ca fiecare workshop va avea o sala si un moderator, dar si echipamente( laptop, videoproiector). In final rezolvam cu echipamentele, sala este importanta.
Si in acest caz daca deja avem concursuri, workshop-uri, invitati, prezentari, etc, clar ca trebuie sa ne gandim la perioada 11-15 iulie. :)
e interensat, sala cu siguranta au mai toti, cel putin una.
te-ai gandit si la moderatori? deja suna a scoala... profesori... sesiune la final cu lasat pe toamna :lol:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns