MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de cristi o'RAL »

Sharpe scrie: Sâm Feb 09, 2019 5:26 pm Cristi nu prea inteleg,vrei sa ma sustii sau nu am destula credibilitate?
ai un profesionist bun ? eu pot sa stau si in public fara nici o prb
mai glumim si noi?! eu as vrea sa te vad intre concurenti, nu in public... din public nu se castiga jack-ul
cu experienta vasta in mecanica, da, stiu unul, dar e morocanos si uracios el asa de felul lui, nici un raspuns nu e complet pentru el, nu cred ca da bine in comisie... ii pica pe toti
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de Sharpe »

pai castig eu ,mai ales cu Adrian in comisie ... :D :lol:
.......ghost...
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de adrian »

Sharpe scrie: Sâm Feb 09, 2019 7:05 pm pai castig eu ,mai ales cu Adrian in comisie ... :D :lol:
asa crezi tu, daca ai sti cat sunt de al dracu', stii doar eu nu sunt urechist, eu sunt notist.Si ma enervez repede si dau nota 2!!!! :mrgreen: :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de cristi o'RAL »

ce v-am zis?! :lol:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
dedant68
Viteza 6
Mesaje: 643
Membru din: Mar Noi 28, 2017 8:09 pm
Localitate: Craiova, Voinesti(DB), Targoviste, Plymouth(United Kingdom)
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de dedant68 »

Niciun membru din comisie nu poate sa fie bun sau rau :mrgreen:
Intrebarile sunt afisate cu 3 raspunsuri, dintre care unul este corect. Echipa afiseaza numai un raspuns, iar comisia decide daca este corect sau nu( conform regulamentului). Nu se discuta raspunsul si nu se fac comentarii pe marginea intrebarilor/raspunsurilor din nico parte, comisie sau concurenti.
Dupa concurs, putem sa discutam daca au fost nelamuriri :)
Concursul se doreste sa fie placut, energizat si fara STRES, nu este examen oral... :) Din punctul meu de vedere, toti participantii sunt castigatori si tot vor fi recompensati cu ceva :mrgreen:
De asemenea, nu se admit nici contestatii :lol:
Comisia are in fata lista cu raspunsuri corecte si decide dupa timpul de 1 min. acordat.
Pentru sustinerea si electrizarea acestui "event" echipele pot lua denumiri generice/de scena, vom face etichete si sezam pe masa. Galeriile vor fi separate in sala sa nu avem incidente :D
Scorul inregistrat de fiecare echipa va fi tinut de un membru din comise pe o foaie de flipchart vizibila la public sau electronic/proiectie, mai vedem.
In final cine intra in comisie?
1. dedant68
2.............
3...........
Asteptam si echipele :)
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de cristi o'RAL »

pffff... pai daca nu e o'ral, si daca doar un raspuns e corect, si nu e nimic subiectiv, de ce e nevoie de 3?!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
dedant68
Viteza 6
Mesaje: 643
Membru din: Mar Noi 28, 2017 8:09 pm
Localitate: Craiova, Voinesti(DB), Targoviste, Plymouth(United Kingdom)
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de dedant68 »

Sunt mai multe lucruri de rezolvat in acest concurs:
-pregatirea salii, mese, electronica, etc.;
-evidenta semnalelor;
-notarea pe fipchart;
In plus, eu vin cu un set de 30 intrebari si le discut cu cei doi inainte de concurs( email tel), pareri pro -contra, etc. Toti 3 stim despre ce este vorba, problema este ca "nimic nu trebuie sa rasufle" altfel se face praf toata munca... :(
Si inca ceva...
Intrebarile pot fi insotite de imagine/diagrama/schema, iar concurentii primesc foaie si pix pentru a face ceva notite, calcule, etc inainte de raspuns.
Cele mai multe dintre Intrebari vor de nivel mediu, practic nu va ganditi la ceva complicat, dar cateva vor atinge un grad de dificultate si necesita un calcul simplu sau o analiza logica a unui sistem/echipament din tehnologia Mini Cooper.

Cristi, doresti sa fi membru ? Oricum te ocupi de organizarea evenimentului cel mare!
Ultima oară modificat Dum Feb 10, 2019 1:44 pm de către dedant68, modificat 1 dată în total.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de cristi o'RAL »

nu, multumesc de intentie, dar o sa fiu atat de ocupat cu restul incat n-o sa am timp sa mai studiez si intrebari, raspunsuri, poze, diagrame, etc... apreciez ca o faceti voi
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de Sharpe »

deci . comisia este
1. dedant68
2. Adrian
3. Sharpe
mai greu cu echipele ......
.......ghost...
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: MMD19 - 10 ani - discutii preliminare

Mesaj de adrian »

deci . comisia este
1. dedant68
2. .........
3. Sharpe
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns