Inscrieri curs DEFENSIVE DRIVE la myMINI days

Încuiat
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Inscrieri curs DEFENSIVE DRIVE la myMINI days

Mesaj de alinabiancapop »

Asa cum poate ati citit in prezentarea evenimentului, vom avea in programul de sambata cursul de DEFENSIVE DRIVE sustinut de piloti de top din campionatul national de raliuri :)
Acest curs va contine o parte de teorie si o parte de practica. La teorie toti cei inscrisi vor participa deodata, iar apoi la practica se vor face grupe cu probe si exercitii diferite la care prin rotatie vor participa toti cei inscrisi.

Regula pentru inscrieri este urmatoarea: SE POT INSCRIE LA ACEST CURS EXCLUSIV DOAR POSESORII DE MINI, nu si persoanele insotitoare.
Pentru persoanele insotitoare pe perioada de teorie a cursului vom gasi alte activitati, iar la practica vor putea asista si ei pentru ca va fi foarte interesant, interactiv, si cu siguranta si amuzant :D

Foarte important, pentru ca ma astept sa se puna aceasta intrebare: pentru voi nu sunt costuri suplimentare la inscriere, acest curs este oferit prin bunavointa sponsorilor si a partenerilor, si nu in ultimul rand a pilotilor

Pentru inscriere va rog sa ne dati mail la adresa [email protected] si umatoarele date:
1. nume intreg
2. id forum
3. model masina si nr inmatriculare

Multumim


Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Inscrieri curs DEFENSIVE DRIVE la myMINI days

Mesaj de boddo »

trebuie sa fie numele meu si in certificatul masinii? :lol:
Eenie, MINI , miney , mo lover
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Inscrieri curs DEFENSIVE DRIVE la myMINI days

Mesaj de alinabiancapop »

:D nu, dar pe numarul acelei masini nu se va face o alta inscriere ;)
de aceea am cerut si numerele de masini :lol
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Inscrieri curs DEFENSIVE DRIVE la myMINI days

Mesaj de alinabiancapop »

Din contactul pe care l-am avut zilele acestea cu o parte din voi, am observat ca nu este bine inteles conceptul de defensive drive in varianta in care il vom face noi, asa ca revin cu cateva lamuriri.

In primul rand acest curs asa cum am spus in prezentare va fi sustinut de piloti si copiloti de raliu si nu de niste instructori auto oarecare ce va invata cum sa tineti cat mai mult piciorul pe abreiaj ;) Acest curs in mod normal are niste costuri foarte ridicate, si cu siguranta multi dintre voi nu l-ati face.
Acest curs nu va fi o turuiala de povesti ci va fi foarte interactiv si va va pune mintea la contributie, va contine multa fizica si multe informatii pe care pana acum probabil nu le aveati, nu le-ati gandit asa cum va vor fi expuse, nu le-ati aplicat, sau le-ati aplicat total gresit...etc
Partea de practica, la fel, va fi foarte activa si va contine unele "probe" la care nu o sa va asteptati.

Pentru ca dorim ca totul sa fie cat mai frumos si o surpriza pentru voi, nu dorim sa va dam prea multe informatii si sa pastram suspansul 8-)
Deci va asteptam cererile de inscriere pe [email protected]
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Inscrieri curs DEFENSIVE DRIVE la myMINI days

Mesaj de khuti »

Ca o paranteza... daca nu avem ambreaj ? :? :D
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
voinea
Viteza 2
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:58 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Inscrieri curs DEFENSIVE DRIVE la myMINI days

Mesaj de voinea »

se face cu masina de la automobile bavaria cursul. Si eu cu mini classic nu as fi vrut sa-l chinui pe condus defensiv.
Mini Cooper Clasic :: VW Golf 6 GTI :: BMW M2 F87
Tuning EDC17, MED17 ---> DA SE FACE!. Nu suntem mereu primii dar intodeauna suntem cei mai buni
Încuiat