CAZARE MMD2011

Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

CAZARE MMD2011

Mesaj de cristi o'RAL »

asa cum v-am spus, pana azi trebuia sa alegem cazarea si sa vedem care sunt cei care vor sa mai participe.
pana acum, dupa cum ati vazut, Fantanita a avut castig de cauza.

problemele sunt urmatoarele:

1 - s-au cerut destul de multe SINGLE (7), iar Fantanita dispune doar de 2.
ma intreb oare daca n-ati vrea sa socializati si in camera, nu numai ziua si la petrecere

2 - au mai ramas doar 4 camere duble (din 22 / 13 twin + 9 matrimoniale - sper sa nu faceti mofturi - le trageti la sorti sau se dau in fct de ora la care ajungeti)

3 - mai sunt libere 2 camere triple (paturi single) - in care se pot combina unii din cei cu camere single

4 - mai sunt 5 apartamente (4 locuri / 1 pat matrimonial + 2 simple)

5 - mai sunt 2 camere de cate 4 locuri simple la mansarda - in care se pot combina unii din cei cu camere single

Problema mare este ca nu mai sunt foarte multe locuri in plus si din lista mea rezulta ca nu si-au anuntat participarea destul de multi, si as vrea sa-i intreb ce au de gand.
TM?
CT?
B?
Din pacate nu va pot trage de maneca pe fiecare in parte sa va intreb daca veniti sau nu!


Azi trebuie sa dau un raspuns la hotel, eventual sa platesc deja avans ca sa ne tina tot hotelul doar pentru noi.
Nu exista posibilitate de suplimentare, nu exista alt hotel sau pensiune in imediata apropiere!
Daca vreti sa avem rezerva de camere pentru alti posibili participanti trebuie sa gasim alta cazare... iar eu unul mi-am cam irosit timpul disponibil pentru distractii de genul asta (vedeti la ce ora postez mesajul asta, si nu m-am trezit acum)

Comitetu' va multumeste pentru intelegere!

INFORMATII SUPLIMENTARE / REZERVARI / ETC DOAR PE: [email protected]


LISTA CU CAMERELE REZERVATE:
Fişiere ataşate
forum.jpg
Ultima oară modificat Sâm Mai 14, 2011 8:43 am de către cristi o'RAL, modificat 1 dată în total.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
kryss
Membru nou
Mesaje: 39
Membru din: Dum Mar 13, 2011 8:05 pm
Localitate: bucuresti

Re: CAZARE MMD2011

Mesaj de kryss »

tot o camera dubla as dori, am trimis mail pt reconfirmare asa cum mi-ai spus.
Cristi, daca putem ajuta cu ceva...spune-ne...o facem cu mare placere!
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAZARE MMD2011

Mesaj de cristi o'RAL »

pai la masa asta 2 beri si o cola daca se poate... si cred ca mai vrea si dogarel ceva :P

deocamdata e ok... trebuie doar sa vedem cum facem cu cei care au vrut single... sunt foarte multi, si daca nu se combina la garsoniere, triple sau duplexuri... n-avem cum sa luam la Fantanita.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
dogarel
Viteza 6
Mesaje: 994
Membru din: Joi Ian 28, 2010 9:37 am
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CAZARE MMD2011

Mesaj de dogarel »

Un suc de rosii ...
Mini Rover MPI 1997
El Perro Loco http://dogarel.blogspot.com/
Avatar utilizator
ToyCooper82
Moderator
Mesaje: 1741
Membru din: Mar Dec 15, 2009 4:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: CAZARE MMD2011

Mesaj de ToyCooper82 »

camera pt 4 persoane daca mai este pt rezervare

Boddo+Larisa
Toy+gabrielle
MINI Cooper R50,
S exterior
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAZARE MMD2011

Mesaj de cristi o'RAL »

dogarel scrie:Un suc de rosii ...
era de asteptat, restul materialului didactic il ai :lol:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAZARE MMD2011

Mesaj de cristi o'RAL »

inca n-am rezolvat problema camerelor simple care trebuiesc transformate in apartamente sau camere cu 3-4 locuri

deci, cine renunta la simple si se cupleaza la 3-4 locuri?
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAZARE MMD2011

Mesaj de cristi o'RAL »

lista cu cei din camere single care trebuie sa se reprofileze, in ordinea cererii, este:

Dragos Voinea - are prioritate la single pentru ca a platit primul
Vali Iovi - are prioritate la single pentru ca a platit al doilea
Cosmin Ionita - achitat
Andreea Bejan - achitat (Costin Manescu)
Magdalena Dima - achitat
Catalin Prini (Khuti) - neachitat
Cristi Geaman - neachitat
Daniel Busuioc - neachitat
Andrei Vatavu - neachitat

Din cauza ca avem doar 2 single, prioritate au Dragos si Vali. Daca ei decid sa se combine cu altcineva in alt tip de camera si sa lase locurile libere celor de sub ei care au platit, e alegerea lor.
Din pacate ceilalti trebuie sa se reorienteze (chiar daca unii au platit deja pentru single) catre alt tip de camera.

Exista variante in double twin, garsoniere de 3-4 locuri sau apartamente in regim de 3 persoane (1 in pat dublu si cate 2 in paturi simple) mult mai avantajoase dpdv financiar decat un single. Chiar si un double e mai avantajos decat un single (diferenta fiind de 10ron).

Costin Manescu - aveti ceva impotriva sa treceti de la double la tripla sau apartament ca sa o puteti lua si pe Andreea si sa renuntam la o cerere de single?

Altfel trebuie sa cautam alta cazare, lucru care o sa intarzie rezervarea si implicit o sa ajungem sa nu mai gasim locuri libere pentru perioada respectiva.

Va reamintesc numarul de camere si preturile pentru camere:
single: 2 buc = 120ron/noapte
double: 13 double twin / 9 double matrimonial = 130ron/noapte
garsoniera: 3 buc x 3 locuri = reg. 2 pers 130ron/noapte, reg. 3 pers 140ron/noapte, reg. single 130ron/noapte
duplex 3 locuri: 2 buc = reg. 2 pers 130ron/noapte, reg. 3 pers 140ron/noapte
duplex 4 locuri: 2 buc = reg. 2 pers 130ron/noapte, reg. 3 pers 140ron/noapte, reg. 4 pers 150ron/noapte
apartament: 6 buc = reg. 2 pers 280ron/noapte, reg. 3 pers 300ron/noapte, reg. 4 pers 320ron/noapte

garsonierele de 3 locuri + duplexurile de 3 locuri au fost considerate ca 5 triple

in acest moment mai avem libere:
- 2 triple (6 paturi simple)
- 6 apartamente
- 1 duplex de 4 locuri

Cei cu single trebuie sa se reorienteze rapid in ce camera vor sa stea (in regim single sau cuplati).
Sugestie:
- apartamentele pot fi ocupate de cate 3 persoane, fiecare cu patul lui, la pretul de 100ron/pers/noapte = mai avantajos decat single.
- duplexurile de 3-4 locuri pot fi luate in regim de 2 persoane, fiecare cu patul lui, la pretul de 65ron/pers/noapte = mai avantajos decat single (sau chiar in regim single la 130ron/noapte - mai scump cu 10ron decat single).

Multumim pentru intelegere,
Comitetu'
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: CAZARE MMD2011

Mesaj de jaman »

Reorientare:D Bineinteles ca renunt la prima optiune. Orice pentru Vali :P ... Ideea e ca trebuie sa ne stabilim cine cu cine sta in camera si de care vrea. eu cum nu va cunosc decat pe o parte din voi si mai mult din poze:D, vreau doar sa am un pat sa dorm si in rest presupun ca mai vedem pe acolo cine cu cine se mai muta.E vb doar de 2 nopti nu de mai un an ca la camine:D Eu propun sa se faca o mica grupare pe camere in functie de sexe si apoi daca cineva are obiectii, sa ni le impartaseasca. nu de alta dar pana se mai hotarasc unii si altii o sa mai dureze, cred.
Obiectiile mele: Eu ma pronunt pentru duplex. Mai e cineva care vrea? :)
Alina sau Cristi, credeti ca puteti sa face lucrul acesta?

Weekend placut!
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: CAZARE MMD2011

Mesaj de jaman »

Ah, am scris Alina sau Cristi pentru ca voi cred ca aveti listele cu cei ce vor sa participe, dar daca vreti imi dati mie lista cu cei ramasi si ma ocup eu >:)
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Scrie răspuns