Countryman One

Avatar utilizator
NEAGU LIVIU
Viteza 6
Mesaje: 794
Membru din: Lun Noi 02, 2009 6:48 am
Localitate: Techirghiol
Contact:

Re: Countryman One

Mesaj de NEAGU LIVIU »

Cum mai stai cu achizitionarea :)
Sau vor sa ti-o trimita de craciun,cadou :)
MINImaniacs
Dan Boricean
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Mie Sep 21, 2011 3:33 pm

Re: Countryman One

Mesaj de Dan Boricean »

Dupa ce am platit avansul (in septembrie) mi-au zis ca masina vine in 10 decembrie :shock: . Ieri m-au sunat sa ma anunte ca masine vine in brasov pe 24-25 nov :D Ura!!!
Avatar utilizator
NEAGU LIVIU
Viteza 6
Mesaje: 794
Membru din: Lun Noi 02, 2009 6:48 am
Localitate: Techirghiol
Contact:

Re: Countryman One

Mesaj de NEAGU LIVIU »

Deci il incalta de iarna :)
MINImaniacs
Dan Boricean
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Mie Sep 21, 2011 3:33 pm

Re: Countryman One

Mesaj de Dan Boricean »

Nici vorba. Vine in "sandale". Cei de la Contempo Cars imi cer 300-350 RON ca sa imi schimbe anvelopele cu cele de iarna, anvelope aduse de mine.
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Countryman One

Mesaj de boddo »

Ti-a venit masinuta? cum este?
Eenie, MINI , miney , mo lover
Dan Boricean
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Mie Sep 21, 2011 3:33 pm

Re: Countryman One

Mesaj de Dan Boricean »

Buna la toata lumea. A venit in sfarsit masina in 30 noiembrie. O sa trimit si poze mai tarziu. Sunt foarte incantata de ea si desi motorul este mai @lenes@ este exact ce-mi trebuie. Am insa o nemultumire legata de capota. Cand am ridicat-o, pe interior nu e captusita cu material negru moale cum au majoritatea masinilor. Exista doar niste gauri care îmi spun parcă de lipsa acestui scut. Am mers la Contempo si mi-au spus ca acest model (ONE) nu are asa aceva!!!!. Le-am spus ca pare o masina neterminata. Mi+au promis ca vor face comanda de un scut si ca, desi costa 3 mil va fi din partea casei :o . OK am zis si astept sa ma sune. As vrea sa stiu, cine are MINI ONE cum arata capota la interior, cu sau fara protectie?
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: Countryman One

Mesaj de Luce »

Daca te referi chiar la partea de sub capota la MINI ONE-ul meu exista protectie si atentie este din 2002 :D
Asa ca foarte bine ca e din partea "casei" ca sa zic asa :)

Luce
Dan Boricean
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Mie Sep 21, 2011 3:33 pm

Re: Countryman One

Mesaj de Dan Boricean »

Mersi mult. Mi se pare totusi de necrezut sa fie o greseala sau cineva sa nu fi pus cu bună ştiinţă acel scut!!!
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Countryman One

Mesaj de cristi o'RAL »

masinile vechi (ieftine) oricum au multe chestii in plus (sa nu le spunem dotari, ca nu sunt) fata de ce se vinde acum. Piata impune ce sa fie si ce sa nu fie pe masina... cum crezi ca s-a ajuns la Logan? Cum crezi ca Duster-ul este cel mai ieftin SUV? E foarte simplu... n-are multe mici chestii care fac diferenta la cost. De aia ONE nu are chestii pe care COOPER sau S le au. Probabil ca daca ei au considerat ca pot sa nu puna pasla aia acolo, masina functioneaza bine si asa... n-ai avea de ce sa iti faci griji. Arata urat, e adevarat... dar ce cauti tu sub capota? :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: Countryman One

Mesaj de Luce »

Dap Cristi are dreptate :)
Scrie răspuns